Аналітики назвали головні наслідки санкцій для Huawei

Аналітики назвали головні наслідки санкцій для Huawei

Усі смартфони виробництва Huawei з операційною системою Android втратять доступ до її оновлень

Аналітики назвали головні наслідки санкцій для Huawei
фото DR

Санкції, які американська влада наклали на Huawei, можуть боляче вдарити по бізнесу китайської компанії, зазначають аналітики Counterpoint Technology Market Research, на яких посилається DailyComm.

Міністерство торгівлі США внесе Huawei і 70 її підрозділів в чорний список через загрозу національній безпеці. Компаніям з цього списку забороняється купувати деталі та компоненти у американських виробників без отримання спеціального схвалення від уряду США.

Президент США Дональд Трамп підписав указ, який вводить в країні надзвичайний стан і забороняє місцевим компаніям користуватися обладнанням Huawei.

На думку експертів, Huawei постраждає в першу чергу від припинення співпраці з британським розробником чіпів ARM, чиї технології використовуються в більшості мобільних пристроїв. Всі смартфони Huawei базуються на процесорах з архітектурою ARM.

Переривання бізнес-контактів з ARM позначиться як на вже випущених мікросхемах, так і на нових продуктах, які будуть представлені наприкінці 2019 року. Huawei не зможе використовувати ліцензію ARM, а через це постраждають продажі смартфонів навіть за межами Китаю, вважають фахівці.

Негативно позначиться на Huawei і те, що Google припинила надавати китайській компанії програмні компоненти, а також послуги підтримки, пов'язані з Android. Обмеження не торкнулися відкритої версії Android – Android Open Source Project (AOSP), в якій не використовуються сервіси Google і яка доступна безкоштовно.

Як зазначається, на практиці це призведе до того, що всі смартфони виробництва Huawei, випущені з операційною системою Android, втратять доступ до її оновлень. На всі свої нові пристрої Huawei не зможе встановлювати програми, розроблені Google. До них відносяться, наприклад, електронна пошта Gmail або магазин додатків Google Play. На даний момент в світі налічується близько 2,5 млрд активних пристроїв під управлінням Android.

Американські санкції також приведуть до відмови компаній Qorvo, Skyworks і Broadcom постачати для Huawei радіочастотні компоненти, а знайти їм заміну в дорогих LTE-смартфонах буде складно. Також під питанням – співпраця Huawei та Intel, саме процесори останньої китайська компанія використовує в своїх серверах.

Як стало відомо напередодні, Microsoft також припинила співпрацю з Huawei.

Як зазначають аналітики, Huawei може втратити 25% ринку через санкції США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло