АМКУ відкрив справу через антиконкурентні дії НКРЕКП по «Роттердам+»

АМКУ відкрив справу через антиконкурентні дії НКРЕКП по «Роттердам+»

НКРЕКП надавала частині виробників електроенергії переваги, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів

АМКУ відкрив справу через антиконкурентні дії НКРЕКП по «Роттердам+»
Фото: УНІАН

Державна уповноважена Антимонопольного комітету Марія Ніжнік постановила почати розгляд справи про вчинення НКРЕКП антиконкурентних дій органу влади, шляхом надання частині виробників електроенергії переваг, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів, що може призвести до спотворення конкуренції на ринках електроенергії, повідомляють Наші гроші.

Про це йдеться в розпорядженні Ніжнік від 20 травня про початок розгляду справи №128-26.13/66-19, копія якого є у розпорядженні видання.

Третьою стороною до справи долучено ДП «НАЕК «Енергоатом». Держуповноважена посилається на інформацію Національного антикорупційного бюро (НАБУ), надану АМКУ у квітні 2019 року.

Так, НАБУ в рамках кримінального провадження №52017000000000209 виявило ознаки негативних наслідків дій НКРЕКП по застосуванню Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни (ОРЦ) електроенергії, впровадженого у 2016 році постановою №289.

НКРЕКП протягом 2016-2017 років проводило розрахунок прогнозованої ОРЦ в порушення алгоритму, визначеного Порядком ОРЦ, шляхом ручного коригування прогнозованої ОРЦ за попередній період, що могло призвести до спотворення конкуренції на ринку.

«Такі дії НКРЕКП матимуть більш негативний вплив на конкуренцію після запровадження повномасштабного ринку електричної енергії…, враховуючи існуючий на сьогодні значний ступінь концентрації ринку генерації електроенергії та можливість суб’єктів господарювання самостійно визначати ціни на електроенергію в новій моделі ринку», – вказано у розпорядженні держупоновноваженої АМКУ.

При цьому у розпорядженні про відкриття Ніжнік посилається на заяви «Енергоатома» від 19 грудня 2018 року і 19 лютого 2019 року, у яких держкомпанія наголошувала, що дії НКРЕКП можуть суттєва зачіпати права «Енергоатому». Саме через це «Енергоатом» зараз долучено до справи в якості третьої сторони, хоча місяць тому Ніжнік на підставі тих самих листів «Енергоатому» зробила висновок про «відсутність негативного впливу Постанови №289 на економічну конкуренцію».

У свою чергу особисто голова АМКУ Юрій Терентьєв у 2016 році погодив проект рішення НКРЕКП №289, яким було впроваджено так звану формулу «Роттердам+». Вона враховує у тарифі теплогенерації вартість та доставку вугілля з Роттердаму. Насправді ж майже все вугілля доставляється до ТЕС з Донбасу та Росії, тобто на значно менші відстані. Відтак «плюс» у формулі є чистим прибутком теплоенергетиків. Понад 80% теплової генерації в Україні належить групі Ахметова.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло