Захворіло у світі
116,872,436
Померло у світі
2,593,931
Вилікувалось у світі
66,149,832
Захворіло в Україні
1,406,800
Померло в Україні
27,128
Вилікувалось в Україні
1,198,254
АМКУ відмовив «Енергоатому» у розслідуванні формули «Роттердам+»

АМКУ відмовив «Енергоатому» у розслідуванні формули «Роттердам+»

«Енергоатом» вказав Антимонопольному комітету на антиконкурентні дії НКРЕКП

АМКУ відмовив «Енергоатому» у розслідуванні формули «Роттердам+»
Фото: Facebook Енергоатом

Антимонопольний комітет України (АМКУ) відмовив державній компанії «Енергоатом» у початку розгляду справи щодо можливого порушення конкурентного законодавства у діях НКРЕКП стосовно прийняття постанови від 16 березня 2016 року №289 «Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії». Про це повідомляє «Наші гроші» з посиланням на копію листа «Енергоатома» до АМКУ.

«Енергоатом» вказав Антимонопольному комітету на антиконкурентні дії НКРЕКП у вигляді надання окремим суб’єктам господарювання переваг, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів.

Частка «Енергоатому» на ринку генерації електроенергії зросла з 53 до 54% за час дії постанови з березня 2016 року по квітень 2019 року. Тариф атомників виріс лише з 47 до 57 копійок за кіловат-годину, тобто менше ніж на чверть. За той же період частка теплової генерації зменшилась з 32 до 30%, але тариф виріс з 88 до 177 копійок за Квт/год, тобто у два рази.

Приріст тарифу теплогенерації при падінні її частки виявився більш ніж у десять разів більшим від приросту «атомного» тарифу. АМКУ зробив висновок, що за цей час на ринку не відбулось перерозподілу часток між учасниками ринку генерації.

АМКУ відмітив, що у постанові №289 індикативну ціну вугілля визначають на підставі середньої ринкової ціни у портах Амстердам-Роттердам-Антеверпен за 12 місяців. Методика, затверджена  постановою №990, говорить, що ціна на урановмісну сировину визначається з довгострокових та короткострокових котирувань.

АМКУ зробив висновок, що у вказаних постановах є однаковими підходи та принципи до формування розміру паливної складової у тарифі на електроенергію, що виробляється виробниками, що працюють за ціновими заявками.

Відтак незважаючи на різне зростання тарифів для різних виробників електроенергії АМКУ зробив висновок про відсутність негативного впливу постанови №289 на економічну конкуренцію, і на цій підставі відмовив «Енергоатому» у розгляді справи.

Голова АМКУ Юрій Терентьєв у 2016 році особисто погодив проект рішення АМКУ №289, яким було впроваджено так звану формулу «Роттердам+». Вона враховує у тарифі теплогенерації вартість та доставку вугілля з Роттердаму. Насправді ж майже все вугілля доставляється до ТЕС з Донбасу та Росії, тобто на значно менші відстані. Відтак «плюс» у формулі є чистим прибутком теплоенергетиків. Понад 80% теплової генерації в Україні належить групі Ахметова.

Раніше повідомлялося, що Нацкомфінпослуг вимагає в суді обмежити дії НАБУ в справі «Роттердам+». Якщо суд обмежить строк розслідування НАБУ, то справу можуть закрити.

Нагадаємо: НКРЕКП пропонує визначити «Енергоатом» постачальником електроенергії для населення. Компенсувати збитки від продажу електроенергії для населення хочуть за рахунок «Енергоатому», а не ДТЕК Ахметова.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті