Захворіло у світі
5,763,122
Померло у світі
358,235
Вилікувалось у світі
2,389,735
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Волкер: США готові надати Україні летальну зброю

Волкер: США готові надати Україні летальну зброю

За словами спецпредставника, кожна країна має право на самозахист

Волкер: США готові надати Україні летальну зброю
Курт Волкер
фото www.facebook.com/andriy.parubiy

США готові надавати Україні летальну зброю для самозахисту як в межах ухваленого Конгресом фінансування, так і в рамках прямих закупівель самою Україною. Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, передає «Радіо Свобода».

«Україна, як і кожна інша країна у світі, має право на самозахист. Це право записано у статуті ООН. З якоїсь причини попередня адміністрація ухвалила рішення не допомагати Україні збільшити її можливості щодо самозахисту, щонайменше в питанні оборонної летальної зброї. Це обмеження було знято. І США готові співпрацювати з Україною, так само як з іншими країнами у світі, допомагаючи їм задовольнити свої законні потреби щодо захисту», – зауважив він.

Волкер зазначив, що США виділили Україні відповідне фінансування, що уможливило постачання засобів протитанкової оборони та антиснайперських систем. І надалі США готові постачати зброю, яку потребує Україна для самозахисту і в рамках фінансування, ухваленого Конгресом, і в рамках закупівель зброї самою Україною.

«Україні життєво необхідно посилити обороноздатність, щоб не допустити подальшої втрати територій, щоб втримати лінію зіткнення та, сподіваємося, створити умови для того, щоб провести мирні переговори», – пояснив спецпредставник позицію США.

Нагадаємо: цього місяця Палата представників Конгресу США почала процес затвердження проекту оборонного бюджету на 2020 рік, який передбачає виділення $250 млн допомоги для України. 

Сенат США запропонував збільшити допомогу до $300 млн та  суттєво розширити безпекову допомогу Україні в оборонному бюджеті на 2020 рік. Із зазначеної суми $100 млн має бути спрямовано винятково на летальні види озброєнь.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті