Суд заборонив Фонду держмайна здійснювати будь-які дії щодо приватизації ПАТ «Центренерго»
Окружний адміністративний суд Києва ухвалив відповідну заборону в забезпечення позову ТОВ «Укрдонінвест»

Окружний адміністративний суд Києва в забезпечення позову ТОВ «Укрдонінвест» заборонив Фонду держмайна (ФДМ) здійснювати будь-які дії щодо приватизації ПАТ «Центренерго». Про це пише Інтерфакс-Україна.
Як зазначено в ухвалі суду від 22 травня, цей захід прийнятий на прохання позивача, що надійшло 22 травня.
Компанія просила суд визнати протиправною її недопущення фондом до участі в конкурсі з приватизації 78,289% акцій «Центренерго» і скасувати відповідний пункт наказу ФДМ від 10 грудня 2018 року.
В ухвалі зазначається, що провадження за позовом «Укрдонінвеста» до ФДМ відкрито ще 16 травня 2019 року (в ухвалі суду помилково вказано 2018 рік), розгляд справи в порядку спрощеного провадження було призначено на 5 вересня 2019 року. Але з урахуванням додаткових вимог «Укрдонінвеста» суд вирішив прискорити розгляд справи і переніс засідання на більш ранній термін – 13 червня 2019 року.
ФДМ виставляв на продаж 78,289% акцій ПАТ «Центренерго» за стартовою ціною 5 млрд 984,992 млн грн. Конкурс мав відбутися за наявності щонайменше 2 учасників, один з яких – іноземний.
Після оголошення конкурсу спочатку про намір брати участь у ньому заявили 6 компаній, з них документи з фінансовою гарантією подали ТОВ «Укрдонінвест» (Київ), бенефіціаром якого виступає бізнесмен Віталій Карпачов, і білоруське унітарне підприємство «Нафтобітумний завод», що належить найбільшому приватному білоруському нафтотрейдерові «Інтерсервіс».
ПАТ «Центренерго» за підсумками 2017 року збільшило чистий прибуток у 4,9 раза – до 1 млрд 891,063 млн грн. Виторг виріс на 2,1% – до 10,919 млрд грн, сукупна вартість активів – на 17,4%, до 10,074 млрд грн.
«Центренерго» експлуатує 23 блоки (18 – пиловугільні, п'ять – газомазутові) на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт.
Про те, чому було провалено приватизацію «Центренерго» і чи є шанси виправити ситуацію у 2019 році, читайте в інтерв'ю для Mind учасника Стратегічної групи радників з підтримки реформ Андрія Бойцуна.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].