Суд заборонив Фонду держмайна здійснювати будь-які дії щодо приватизації ПАТ «Центренерго»

Суд заборонив Фонду держмайна здійснювати будь-які дії щодо приватизації ПАТ «Центренерго»

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив відповідну заборону в забезпечення позову ТОВ «Укрдонінвест»

Суд заборонив Фонду держмайна здійснювати будь-які дії щодо приватизації ПАТ «Центренерго»
Фото: pixabay.com

Окружний адміністративний суд Києва в забезпечення позову ТОВ «Укрдонінвест» заборонив Фонду держмайна (ФДМ) здійснювати будь-які дії щодо приватизації ПАТ «Центренерго». Про це пише Інтерфакс-Україна.

Як зазначено в ухвалі суду від 22 травня, цей захід прийнятий на прохання позивача, що надійшло 22 травня.

Компанія просила суд визнати протиправною її недопущення фондом до участі в конкурсі з приватизації 78,289% акцій «Центренерго» і скасувати відповідний пункт наказу ФДМ від 10 грудня 2018 року.

В ухвалі зазначається, що провадження за позовом «Укрдонінвеста» до ФДМ відкрито ще 16 травня 2019 року (в ухвалі суду помилково вказано 2018 рік), розгляд справи в порядку спрощеного провадження було призначено на 5 вересня 2019 року. Але з урахуванням додаткових вимог «Укрдонінвеста» суд вирішив прискорити розгляд справи і переніс засідання на більш ранній термін – 13 червня 2019 року.

ФДМ виставляв на продаж 78,289% акцій ПАТ «Центренерго» за стартовою ціною 5 млрд 984,992 млн грн. Конкурс мав відбутися за наявності щонайменше 2 учасників, один з яких – іноземний.

Після оголошення конкурсу спочатку про намір брати участь у ньому заявили 6 компаній, з них документи з фінансовою гарантією подали ТОВ «Укрдонінвест» (Київ), бенефіціаром якого виступає бізнесмен Віталій Карпачов, і білоруське унітарне підприємство «Нафтобітумний завод», що належить найбільшому приватному білоруському нафтотрейдерові «Інтерсервіс».

ПАТ «Центренерго» за підсумками 2017 року збільшило чистий прибуток у 4,9 раза – до 1 млрд 891,063 млн грн. Виторг виріс на 2,1% – до 10,919 млрд грн, сукупна вартість активів – на 17,4%, до 10,074 млрд грн.

«Центренерго» експлуатує 23 блоки (18 – пиловугільні, п'ять – газомазутові) на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт.

Про те, чому було провалено приватизацію «Центренерго» і чи є шанси виправити ситуацію у 2019 році, читайте в інтерв'ю для Mind учасника Стратегічної групи радників з підтримки реформ Андрія Бойцуна.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло