В Північній Кореї люди живуть гірше, ніж в країнах, де триває війна – ООН

В Північній Кореї люди живуть гірше, ніж в країнах, де триває війна – ООН

Тема прав людини в КНДР відходить на другий план через постійне обговорення ядерних амбіцій Пхеньяна

В Північній Кореї люди живуть гірше, ніж в країнах, де триває війна – ООН
фото Shutterstock

На державну зарплату в Північній Кореї не вижити, а підприємницька діяльність загрожує ув'язненням, якого можна уникнути тільки за допомогою хабара. Про це йдеться в новій доповіді Управління ООН з прав людини.

Жителі Північної Кореї змушені давати хабарі чиновникам, щоб вижити в ізольованій країні, де панують корупція і репресії, йдеться в доповіді.

Згідно з доповіддю, чиновники вимагають гроші у жителів країни, які намагаються звести кінці з кінцями, і загрожують їм затриманням і переслідуванням – особливо тим, хто працює в неформальному секторі економіки.

Доповідь базується на бесідах з 214 людьми, які втекли з Північної Кореї в Китай. Згідно з доповіддю, голод в країні забрав життя до 1 мільйона чоловік.

Пхеньян уже відреагував на доповідь, назвавши її політично мотивованою.

«Такі повідомлення – не що інше, як фабрикація, оскільки вони завжди засновані на показаннях так званих «перебіжчиків», які надають сфабриковану інформацію для заробітку або змушені це робити, оскільки їх примушують», – йдеться в заяві місії КНДР в Женеві. Північна Корея звинувачує в гуманітарній кризі ООН, яка ввела перші санкції проти КНДР в 2006 році за ядерну програму країни.

«Права на харчування, здоров'я, житло, роботу, свободу пересування і свободу волі є універсальними і невід'ємними, але в Північній Кореї вони залежать насамперед від здатності людей давати хабарі державним чиновникам», – йдеться в заяві Мішель Бачелет, Верховного комісара ООН з прав людини.

За даними ООН на поточний рік, в КНДР недоїдають або виснажені близько 11 млн осіб – це 43% населення. Близько 10 млн не мають доступу до чистої води і 16% північнокорейців позбавлені елементарних засобів санітарії.

«Це надзвичайні показники, – заявила Бачелет. – Такі цифри рідко побачиш, навіть коли мова йде про країни, охоплених конфліктом». Її турбує, що тема прав людини в КНДР відходить на другий план через проблеми ядерних амбіцій Пхеньяна, яка в першу чергу привертає увагу міжнародної спільноти.

«Загроза арешту, затримання і судового переслідування надає державним чиновникам потужні способи вимагання грошей у населення, що бореться за виживання», – йдеться в доповіді.

«Північна Корея – це суспільство, де всі його представники залучені в корупцію, тому що змушені здійснювати незаконні дії тільки для того, щоб вижити», – зазначає Лі Хан-бел, який керує групою, що допомагає втікачам з КНДР.

США в травні закликали Північну Корею закрити всі табори для політичних в'язнів і звільнити всіх в'язнів, кількість яких, за даними Вашингтона, становить від 80 000 до 120 000 осіб. Північна Корея заперечує існування таких таборів.

Експерти ООН рекомендують КНДР провести масштабні реформи, в тому числі змінити кримінальний кодекс, який передбачає покарання за підприємницьку діяльність, та скасувати заборону на пересування по країні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло