В Північній Кореї люди живуть гірше, ніж в країнах, де триває війна – ООН
Тема прав людини в КНДР відходить на другий план через постійне обговорення ядерних амбіцій Пхеньяна

На державну зарплату в Північній Кореї не вижити, а підприємницька діяльність загрожує ув'язненням, якого можна уникнути тільки за допомогою хабара. Про це йдеться в новій доповіді Управління ООН з прав людини.
Жителі Північної Кореї змушені давати хабарі чиновникам, щоб вижити в ізольованій країні, де панують корупція і репресії, йдеться в доповіді.
Згідно з доповіддю, чиновники вимагають гроші у жителів країни, які намагаються звести кінці з кінцями, і загрожують їм затриманням і переслідуванням – особливо тим, хто працює в неформальному секторі економіки.
Доповідь базується на бесідах з 214 людьми, які втекли з Північної Кореї в Китай. Згідно з доповіддю, голод в країні забрав життя до 1 мільйона чоловік.
Пхеньян уже відреагував на доповідь, назвавши її політично мотивованою.
«Такі повідомлення – не що інше, як фабрикація, оскільки вони завжди засновані на показаннях так званих «перебіжчиків», які надають сфабриковану інформацію для заробітку або змушені це робити, оскільки їх примушують», – йдеться в заяві місії КНДР в Женеві. Північна Корея звинувачує в гуманітарній кризі ООН, яка ввела перші санкції проти КНДР в 2006 році за ядерну програму країни.
«Права на харчування, здоров'я, житло, роботу, свободу пересування і свободу волі є універсальними і невід'ємними, але в Північній Кореї вони залежать насамперед від здатності людей давати хабарі державним чиновникам», – йдеться в заяві Мішель Бачелет, Верховного комісара ООН з прав людини.
За даними ООН на поточний рік, в КНДР недоїдають або виснажені близько 11 млн осіб – це 43% населення. Близько 10 млн не мають доступу до чистої води і 16% північнокорейців позбавлені елементарних засобів санітарії.
«Це надзвичайні показники, – заявила Бачелет. – Такі цифри рідко побачиш, навіть коли мова йде про країни, охоплених конфліктом». Її турбує, що тема прав людини в КНДР відходить на другий план через проблеми ядерних амбіцій Пхеньяна, яка в першу чергу привертає увагу міжнародної спільноти.
«Загроза арешту, затримання і судового переслідування надає державним чиновникам потужні способи вимагання грошей у населення, що бореться за виживання», – йдеться в доповіді.
«Північна Корея – це суспільство, де всі його представники залучені в корупцію, тому що змушені здійснювати незаконні дії тільки для того, щоб вижити», – зазначає Лі Хан-бел, який керує групою, що допомагає втікачам з КНДР.
США в травні закликали Північну Корею закрити всі табори для політичних в'язнів і звільнити всіх в'язнів, кількість яких, за даними Вашингтона, становить від 80 000 до 120 000 осіб. Північна Корея заперечує існування таких таборів.
Експерти ООН рекомендують КНДР провести масштабні реформи, в тому числі змінити кримінальний кодекс, який передбачає покарання за підприємницьку діяльність, та скасувати заборону на пересування по країні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].