Саакашвілі розповів про ставлення до Зеленського, помсту Порошенку та свої політичні амбіції

Саакашвілі розповів про ставлення до Зеленського, помсту Порошенку та свої політичні амбіції

Політик заявив, що Зеленський з його підходом є «третім шансом для України» і якщо цей шанс також буде втрачено, країни в теперішньому вигляді може і не бути

Саакашвілі розповів про ставлення до Зеленського, помсту Порошенку та свої політичні амбіції
Міхеїл Саакашвілі
www.flickr.com/photos/150500485@N06/36852506462

У перший день свого перебування в Києві Міхеіл Саакашвілі дав ексклюзивне інтерв'ю DW, в якому розповів, за яких умов вичерпається його кредит довіри до нового президента України Володимира Зеленського, а також пояснив, що насправді стоїть за відсутністю в нього політичних амбіцій та чи буде він мститися екс-президенту Петру Порошенку.

Зеленський – «дійсно незалежна людина від Москви, незалежна від місцевих олігархічних інтересів». Журналісти видання не могли не згадати інцидент із пропозицією російського президента Владіміра Путіна, щоб Зеленський повернув Саакашвілі громадянство. На це політик відповів, що він взагалі «улюблений персонаж Путіна» і без нього «він не може довго існувати, кожного разу щось про мене згадує». За його словами, його повернення було своєрідним тестом.

«Якщо мені дозволять повернутися в Україну, то це означає, що Зеленський – він не зовсім те, на що сподіваються в Москві. Зеленський це зробив. І для мене це є доказом, що це дійсно незалежна людина від Москви, незалежна від місцевих олігархічних інтересів», – пояснив він.

Поки у Саакашвілі високий кредит довіри до Зеленського і він вважає його «третім шансом для України».

«У нас було два шанси – після першого Майдану, після другого Майдану. Якщо Україна втратить третій шанс, мені здається, що України, можливо, в теперішньому вигляді взагалі не буде», – підкреслив політик.

Він додав, що «еліта чітко відчуває загрозу… Вони реально весь час  маневрують, щоб Зеленський згаяв час, і щоб вони вдарили в зручний для них момент. І не треба їм надавати цей момент!»

Зеленський і Коломойський. Саакашвілі переконаний, що Зеленський – це не олігархічний проект.

«Зеленський не така людина, яка колись схоче бути тінню у когось іншого… Він self-made… Якщо слідкувати за його біографією, то немає постійних альянсів у Зеленського. Мені здається, що він набрав багато людей – таких як Олександр Данилюк, як Айварас Абромавичус, як Сергій Лещенко. Коли Айварас був міністром економіки, він був найгіршим ворогом, я теж був, але він в уряді був найгіршим ворогом всіх олігархів», – розповів він. Та наголосив, що «і Коломойського недооцінювати не варто».

Помста Порошенку.  «Я не людина, яка повернулася сюди мститися. Я приїхав до свого дому, друзів та близьких. Помста чи когось арештувати – це не моя функція. Моя функція будувати. Але якщо Україна створить прецедент – як Бразилія, як Південна Корея, щоб президент, який реально крав, це не якісь політичні переслідування, реально був покараний. А тут крали у військових – це найгірша форма крадіжок. Я буду лише це вітати, бо для України це було б відповіддю за багато каденцій приниження і знущання над народом», – пояснив Саакашвілі свою позицію.

Політичні амбіції. Саакашвілі ще до приїзду заявив, що не має політичних амбіцій. В інтерв’ю виданню він знову це повторив. Навіть більше, він переконаний, що прорив у країні можливий лише якщо «Україна відмовиться від тих державних традицій, які створилися за останні 30 років. На 100 відсотків відмовиться».

Свій внесок він вбачає у тому, щоб «бути в площині генерування ідей».

«Зробити майданчик, де я зможу разом з іншими людьми, з молоддю поділитися досвідом: успіхів і невдалих моїх експериментів, особливо в Україні. І генерувати, створювати нові ідеї для розвитку», – пояснив він.

Серед низки його ідей, зокрема, пролунала й ініціатива «скоротити кількість адміністративного апарату, десь втричі можна збільшити їм зарплати і мати до них вимоги», також перенести адміністративні центри взагалі з Києва, наприклад, «у передмістя Києва чи в чисте поле, десь у Черкаській області».

Нагадаємо: 28 травня президент України Володимир Зеленський відповідним указом повернув Саакашвілі громадянство України.

29 травня колишній президент Грузії, екс-глава Одеської обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі повернувся до України.

Раніше, у липні 2017 року, президент України Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства, коли той перебував у США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію