ПриватБанк дозволив купувати ОВДП онлайн у додатку Приват24

ПриватБанк дозволив купувати ОВДП онлайн у додатку Приват24

Згодом також можна буде проводити операції на вторинному ринку ОВДП в мобільному застосунку

ПриватБанк дозволив купувати ОВДП онлайн у додатку Приват24
Фото: УНІАН

ПриватБанк вперше розпочав продаж облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) на первинному ринку у застосунку веб версії Приват24 для всіх клієнтів за наявності відкритого рахунку цінних паперів, передає НВ.

Про це виданню повідомила заступник голови правління ПриватБанку Галина Пахачук і додала, що для зручності клієнтів доступний сервіс особистого кабінету в цінних паперах.

«Ми також взяли участь у відпрацюванні необхідних удосконалень і змін для спрощення обігу цінних паперів в усіх інстанціях, тепер як юридичні так і фізичні особи можуть купити ОВДП через Приват24, – сказала вона. – Місяців через два також буде доступна можливість проводити операції на вторинному ринку ОВДП в мобільному застосунку».

За її словами, зараз є трохи складнощів через те, що рахунок в цінних паперах ПриватБанку, через який проводяться операції на вторинному ринку, заблокований через судовий розгляд. «Коли буде завершено судовий процес, через застосунок можна буде продати, куплені ОВДП кому завгодно», – зазначила Пахачук.

На сьогодні клієнтський портфель ОВДП клієнтів ПриватБанку становить близько 1,5 млрд грн.

Як уточнив НВ Бізнес голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв, торгівля ОВДП онлайн закріплена в Постанові про надання професійним учасникам можливості обслуговувати клієнтів онлайн, яку було прийнято комісією 5 березня 2019 року. За його словами, документ приймався з метою спрощення і посилення активності інвесторів на фондовому ринку.

З урахуванням кількості клієнтів ПриватБанку в 22 млн, з яких кожен другий клієнт (майже 9 млн) – активний користувач Приват24, можна очікувати суттєвий приплив коштів від фізосіб у ринок ОВДП. Наприклад, якщо кожен другий користувач Приват24 купить по одній гривневій облігації, то сума досягне 4,5 млрд грн.

Україна зобов’язана інвесторам в ОВДП виплатити їх номінальну вартість при погашенні і дохід, відповідно до умови розміщення.

Погашення ОВДП в повному обсязі (100% суми) гарантовано державою.

Зараз дохідність ОВДП у гривні дорівнює або вище облікової ставки НБУ (наразі 17,5% – Mind), у валюті коливається в діапазоні від 4 до 7% річних.

Дохід за ОВДП не обкладається податком, крім військового збору в розмірі 1,5%, в той же час на дохід від депозитних вкладів поширюється ставка оподаткування в розмірі 18%, а також військовий збір 1,5%.
Номінал однієї ОВДП у гривні – 1000 грн, однієї ОВДП в доларах США – $1000.

Нагадаємо: відтепер міжнародні інвестори зможуть купувати українські державні цінні папери. Так, з 27 травня почала працювати система міжнародного депозитарію Clearstream.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті