ПриватБанк дозволив купувати ОВДП онлайн у додатку Приват24
Згодом також можна буде проводити операції на вторинному ринку ОВДП в мобільному застосунку

ПриватБанк вперше розпочав продаж облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) на первинному ринку у застосунку веб версії Приват24 для всіх клієнтів за наявності відкритого рахунку цінних паперів, передає НВ.
Про це виданню повідомила заступник голови правління ПриватБанку Галина Пахачук і додала, що для зручності клієнтів доступний сервіс особистого кабінету в цінних паперах.
«Ми також взяли участь у відпрацюванні необхідних удосконалень і змін для спрощення обігу цінних паперів в усіх інстанціях, тепер як юридичні так і фізичні особи можуть купити ОВДП через Приват24, – сказала вона. – Місяців через два також буде доступна можливість проводити операції на вторинному ринку ОВДП в мобільному застосунку».
За її словами, зараз є трохи складнощів через те, що рахунок в цінних паперах ПриватБанку, через який проводяться операції на вторинному ринку, заблокований через судовий розгляд. «Коли буде завершено судовий процес, через застосунок можна буде продати, куплені ОВДП кому завгодно», – зазначила Пахачук.
На сьогодні клієнтський портфель ОВДП клієнтів ПриватБанку становить близько 1,5 млрд грн.
Як уточнив НВ Бізнес голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв, торгівля ОВДП онлайн закріплена в Постанові про надання професійним учасникам можливості обслуговувати клієнтів онлайн, яку було прийнято комісією 5 березня 2019 року. За його словами, документ приймався з метою спрощення і посилення активності інвесторів на фондовому ринку.
З урахуванням кількості клієнтів ПриватБанку в 22 млн, з яких кожен другий клієнт (майже 9 млн) – активний користувач Приват24, можна очікувати суттєвий приплив коштів від фізосіб у ринок ОВДП. Наприклад, якщо кожен другий користувач Приват24 купить по одній гривневій облігації, то сума досягне 4,5 млрд грн.
Україна зобов’язана інвесторам в ОВДП виплатити їх номінальну вартість при погашенні і дохід, відповідно до умови розміщення.
Погашення ОВДП в повному обсязі (100% суми) гарантовано державою.
Зараз дохідність ОВДП у гривні дорівнює або вище облікової ставки НБУ (наразі 17,5% – Mind), у валюті коливається в діапазоні від 4 до 7% річних.
Дохід за ОВДП не обкладається податком, крім військового збору в розмірі 1,5%, в той же час на дохід від депозитних вкладів поширюється ставка оподаткування в розмірі 18%, а також військовий збір 1,5%.
Номінал однієї ОВДП у гривні – 1000 грн, однієї ОВДП в доларах США – $1000.
Нагадаємо: відтепер міжнародні інвестори зможуть купувати українські державні цінні папери. Так, з 27 травня почала працювати система міжнародного депозитарію Clearstream.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].