Захворіло у світі
18,364,694
Померло у світі
695,848
Вилікувалось у світі
10,965,634
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Міжнародні інвестори зможуть купувати українські державні цінні папери

Міжнародні інвестори зможуть купувати українські державні цінні папери

Для цього 27 травня почала працювати система міжнародного депозитарію Clearstream

Міжнародні інвестори зможуть купувати українські державні цінні папери
Фото: Shutterstock

Вчора, 27 травня, почала працювати система міжнародного депозитарію Clearstream, де міжнародні інвестори можуть купувати українські державні цінні папери та розраховуватися за ними через систему. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Банком-кореспондентом та оператором цього рахунку в Україні виступатиме Citibank.

Підключення України до Clearstream полегшує доступ іноземних інвесторів до гривневих державних цінних паперів, а також зменшує для них операційні витрати на розрахунки.

Прямий «лінк» із міжнародним депозитарієм сприятиме росту попиту на ОВДП. Це дозволить уряду розширити джерела довгострокового фінансування, знизити вартість запозичень і потребу держави в зовнішньому фінансування та зменшити валютні ризики.

Від сьогодні іноземні інвестори можуть купувати українські державні цінні папери та розраховуватися за ними через...

Опубліковано Національний банк України Понеділок, 27 травня 2019 р.

«У цьому році ми спостерігаємо суттєве зростання попиту іноземних інвесторів на гривневі ОВДП. Їхній портфель перевищив уже $1,5 млрд та продовжує збільшуватися. З відкриттям «лінку» Clearstream з’явився потенціал для ще більшого зростання частки нерезидентів в українських ОВДП, оскільки вона все ще становить близько 5% від загального обсягу ОВДП в обігу, що значно менше порівняно з іншими країнами, що розвиваються», – зазначив урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.

Як зазначається на сайті Clearstream, компанія працює на ринку цінних паперів уже 48 років і є міжнародним центральним депозитарієм цінних паперів (ICSD),  базується в Люксембурзі, надає послуги для міжнародного ринку та 58 внутрішніх ринків по всьому світу – 2500 клієнтам у 110 країнах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті