Єврокомісія пропонує продовжити санкції проти Росії до 2020 року

Єврокомісія пропонує продовжити санкції проти Росії до 2020 року

Могеріні пропонує нові обмежувальні заходи щодо Росії

Єврокомісія пропонує продовжити санкції проти Росії до 2020 року
фото Shutterstock

В Єврокомісії пропонують продовжити санкції стосовно Росії за анексію Криму і Севастополя до 23 червня 2020 року. Таку пропозицію внесла на розгляд глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні, повідомляє Bloomberg, на який посилається Інтерфакс.

У внутрішньому документі ЄС, датованому 3 червня, йдеться про те, що ЄС «не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя».

У листопаді стало відомо, що Євросоюз веде роботу над змінами в санкціях по відношенню до Росії «у зв'язку з підривом суверенітету України».

У базі документів ЄС, над якими в даний час триває робота, з'явилися дві згадки про можливі нові заходи щодо РФ.

Перші санкції за анексію Криму Євросоюз ввів щодо Росії в березні 2014 року. Згодом до них додалися санкції за підтримку сепаратистів на Донбасі й захоплення в полон українських моряків у Керченській протоці.

З червня 2014 року Рада ЄС вжила обмежувальних заходів у якості реакції на «незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією», які діють стосовно фізичних і юридичних осіб ЄС і обмежені територією Криму і Севастополя.

Санкції включають заборону на імпорт продукції з Криму чи Севастополя в ЄС, інвестиції в Крим або Севастополь, туристичні послуги на півострові (зокрема, європейські круїзні судна не можуть заходити в порти Криму), експорт певних товарів і технологій кримським компаніям або для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах, а також пов'язаних з розвідкою і видобутком нафти, газу і мінеральних ресурсів. Також санкціями заборонено надавати технічну допомогу, посередницькі, будівельні або інженерні послуги, пов'язані з інфраструктурою в цих секторах.

Останнього разу такі санкції продовжували в середині червня 2018 року строком на рік.

Нагадаємо, конгресмени в США пропонують ввести 5 видів санкцій проти «Північного потоку-2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті