Справи проти Порошенка за заявами Портнова мають правову перспективу – директор ДБР

Справи проти Порошенка за заявами Портнова мають правову перспективу – директор ДБР

Слідчі дії,за словами Романа Труби, вже активно ведуться

Справи проти Порошенка за заявами Портнова мають правову перспективу – директор ДБР
Роман Труба, директор ДБР
фото www.facebook.com/dbr.gov.ua

Розслідування проти екс-президента Петра Порошенка за заявами колишнього заступника глави Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрія Портнова мають юридично-правову перспективу. Таку оцінку дав у коментарі Українським Новинам директор Державного бюро розслідувань України Роман Труба.

«Заяви про скоєння злочинів реєструються автоматично, це – вимога закону. Я не можу говорити про перші висновки слідчих груп, це – таємниця слідства. Але моя оцінка, дивлячись на аргументацію, яка викладена в заявах, можна сміливо стверджувати, що ці справи мають юридично-правову перспективу», – заявив він.

За його словами, слідчі дії за цими заявами вже активно ведуться.

«Питання досить резонансні. У зв'язку з цим, нами заплановані і в найкоротші терміни будуть проведені активні слідчі дії. Ми будемо перевіряти всі факти, які були викладені у зверненнях, і, відповідно, добувати докази на підтвердження або спростування провини. Громадськість в найближчий період часу повинна отримати відповіді на всі питання», – заявив глава ДБР.

При цьому він не зміг спрогнозувати точні терміни досудового розслідування.

«Для нас найважливіше – якісне і професійне досудове розслідування. Це не кілька слідчих дій, а цілий комплекс. У тому числі – слідчо-розшукові дії. Розуміючи громадський резонанс, ми будемо намагатися дати відповіді як можна швидше. Але це точно – не місяць . Однозначно, більший період», – вважає він.

У той же час, директор ДБР виключає можливість впливу на слідство ззовні, враховуючи політичну вагомість об'єкта розслідувань.

«Потрібно намагатися, і ми будемо це робити, підводити суспільство до розуміння, що перед Законом усі рівні. І це саме ті категорії справ, де ми маємо можливість довести, що немає обраних. Якщо людина скоїла злочин, вона повинна понести відповідальність», – резюмував Труба.

Сам Портнов у своєму телеграм-каналі повідомив, що сьогодні був на допиті ДБР по двом першим кримінальним провадженням щодо Порошенка.

«На допиті надав всю наявну інформацію і документи про відмивання Порошенком злочинних доходів, несплаті податків і офшорних маніпуляціях. Подав клопотання і долучив матеріали та виписки. У більш глибоких подробицях з сьогоднішнього дня обмежений підпискою про нерозголошення таємниці слідства», – написав він.

Раніше повідомлялося, що Портнов зареєстрував вже чотири заяви стосовно Порошенко. Одна з них стосується способів узурпації судової влади. Інша стосується внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальні правопорушення, передбачені ст. 109, 111, 426-1 Кримінального кодексу України, імовірно, скоєні Порошенком та іншими особами під час дій, пов'язаних із здійсненням переходу корабельної групи ВМС ЗСУ з Чорного в Азовське море

Ще одна заява екс-«регіонала» стосувалася відмивання вкрадених у армії коштів через офшорні угоди. У наступній заяві Порошенко звинувачується у заволодінні телеканалом «Прямий» у складі організованої злочинної групи.

Нагадаємо: 19 травня цього року Андрій Портнов повернувся до України, де не був більше п'яти років. Портнов закликав інших людей, які залишили країну, наслідувати його приклад.

Портнова розшукувало Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України за обвинуваченням у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 3 ст. 191 КК України).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті