Презентація Apple: iOS 13, комп’ютер Mac Pro та «прощавай, iTunes»

Презентація Apple: iOS 13, комп’ютер Mac Pro та «прощавай, iTunes»

На щорічному заході компанія демонструє новинки в сфері програмного забезпечення

Презентація Apple: iOS 13, комп’ютер Mac Pro та «прощавай, iTunes»
apple.com

Apple сьогодні, 3 червня, у каліфорнійському місті Сан-Хосе проводить щорічну літню презентацію для розробників в рамках заходу WWDC. На цьогорічному заході очікують новинки в сфері програмного забезпечення – презентацію нової iOS 13, macOS 10.15, а також комп'ютера Mac Pro.

Також компанія має оголосити, що плеєр iTunes можуть розділити на кілька окремих сервісів: один для фільмів, другий для музики, третій для подкастів.

Дивитися офіційну трансляцію можна на сайті Apple.

На початку презентації виступив глава компанії Тім Кук, який розповів, що Apple виробляє найкращу в світі продукцію. Крім надихаючих відеороликів також показали трейлер одного з серіалів для нового стрімінгового сервісу компанії – Apple TV+: серіал «Заради всього людства» розповість про космічну гонку СРСР і США часів «холодної війни».

Презентація Apple: iOS 13, оновлений AppleWatch та «прощавай, iTunes»

В операційній системі tvOS зявилися нові функції: багатокористувацький режим – кожен член сім'ї зможе дивитися свої шоу зі своїми персональними рекомендаціями. Крім того, за допомогою tvOS можна буде дивитися музичні кліпи і навіть читати тексти треків з екрану.

Apple Watch

Компанія представила нові циферблати для розумного годинника Apple Watch.

Презентація Apple: iOS 13, оновлений AppleWatch та «прощавай, iTunes»

З пристрою тепер буде повноцінний доступ в App Store. Очевидно, Apple робить пристрій менш залежним від iPhone. Також у годиннику буде диктофон, аудіокниги та калькулятор. На ньому можна буде вираховувати чайові і ділити рахунок в ресторані з друзями.

В Apple Watch буде вбудований датчик децибел, який буде попереджати, коли рівень шуму створює небезпеку для здоров'я. А ще з'явиться спеціальний додаток для відстеження циклу в жінок.

iOS 13

Тепер додатки в iOS 13 будуть запускатися на 50% швидше, а оновлення займаютимуть на 50% менше місця. І нарешті зʼявилася темна тема в iOS.

Презентація Apple: iOS 13, оновлений AppleWatch та «прощавай, iTunes»

Швидкість розпізнавання обличчя сканером Face ID зросла на 30%. Також тепер до будь-якого треку з Apple Music автоматично підбирається текст.

Apple обвішала лідарами машини і літаки, намотавши загалом 4 млн миль. Все для покращення сервісу «Карти», який тепер дозволяє буквально літати по вулицях (поки що тільки в США).

У новому iOS з'являться додаткові функції, пов'язані з особистою безпекою користувача. Крейг Федеріго не рекомендує натискати на кнопку «Увійти за допомогою Facebook/Google», тому що ці компанії люблять красти  ваші персональні дані (натяк на скандали з витоками даних). Замість цього у користувача з'явиться можливість залогінитися «за допомогою Apple». Apple ввела вхід в сторонні сервіси через Apple ID. Якщо ресурс вимагає пошту, яку ви не хочете залишати, Apple згенерує випадкову скриньку.

Презентація Apple: iOS 13, оновлений AppleWatch та «прощавай, iTunes»

При цьому Apple шифрує справжню електронну адресу користувача, показуючи розробникам додатків фейкову адресу, повідомлення з якої перенаправляються користувачеві.

З емодзі можна збирати стікерпаки. А Siri тепер відразу прочитає голосом повідомлення, якщо на вас AirPods. І можна тут же відповісти на вхідне. Голос Siri стане звучати набагато природніше і «по-людськи» завдяки новим алгоритмам і нейромережі. Інтонації будуть живішими і натуральнішими.

Відображення галереї фото змінено: вона тепер масштабується.

І дещо справді революційне: відео вперше можна повертати на 90 градусів і додавати до нього фільтри, як в Instagram.

Мультимедійний дисплей автомобіля за підтримки CarPlay стає фактично продовженням iPhone.

iPad OS

Apple представила операційну систему для свого планшета. Віджети тепер доступні прямо на головному екрані. Екран iPadOS отримав додаткову бічну панель, додатки в якій можна швидко міняти.

В айпадах з'явилася мультизадачність. Можна розділити екран на два, щоб дивитися два документи одночасно. Користуватися інтернетом за допомогою айпаду стане так само легко, як і за допомогою ноутбука, через оптимізацію веб-сайтів під розмір екрану.

Презентація Apple: iOS 13, оновлений AppleWatch та «прощавай, iTunes»

Ще iPad навчився читати сторонні флешки і SD-накопичувачі через перехідник.

З'явився жест для копіювати / вставити: виділити текст, «ущипнути» його трьома пальцями, перенести курсор в потрібне місце і «розтиснути» пальці – готово.

Mac Pro

Mac Pro – новий комп'ютер від Apple, хоч і виглядає він нетипово. 28 ядер Intel Xeon, 1,5 терабайт внутрішньої пам'яті, вісім портів PCI, дві відеокарти Radeon Pro Vega II. Дизайн дуже дивний і схожий на терку для овочів.

Презентація Apple: iOS 13, оновлений AppleWatch та «прощавай, iTunes»

Сумарна продуктивність відеокарт може бути 56 терафлопс. Для охолодження має три потужних вентилятори.

До нового комп'ютера в продажу з'явиться і новий LCD-дисплей. Роздільна здатність нового дисплею складає 6К пікселей, діагональ – 32 дюйми. Можна з'єднати до шести таких моніторів, і сумарно отримати зображення розміром 120 мільйонів пікселів.

Співпрацювати з Mac Pro будуть Adobe, Pixar, Unity, Unreal Engine та інші компанії.

Стартова ціна Mac Pro – $5999, але це без монітора. За монітор доведеться викласти ще $4999. Надійде в продаж вже цієї осені.

Нова версія операційної системи macOS матиме назву Catalina.

В якості другого дисплея для Mac тепер можна використовувати iPad.

Презентація Apple: iOS 13, оновлений AppleWatch та «прощавай, iTunes»

ITunes все ж таки розділили на три додатки: Apple Music, Apple TV і Apple Podcasts. При підключенні iPhone до комп'ютера iTunes не буде відкриватися автоматом.

Крім того, Apple реалізувала голосове управління комп'ютером, що стане незамінною річчю для людей з обмеженими можливостями. Система дозволяє повноцінно працювати, взагалі не торкаючись до клавіатури чи мишки.

З'явилася система Find my Mac, завдяки якій можна знайти свій ноутбук, навіть якщо він спить. Комп'ютер періодично посилає через Bluetooth сигнали інших пристроїв навколо, які підключені до мережі. А Find My Friends та Find my iPhone – тепер в одному додатку.

Між тим настав час для новинок в сфері доповненої реальності. Об'єкти в інструментарії AR Kit навчилися обходити реальні об'єкти. Якщо по кімнаті йде людина, то AR-літачок акуратно облетить її, а не піде на таран.

І ще одна новина: в Minecraft тепер буде доступний режим доповненої реальності – користувач може буквально перенестися в світ пікселів. Цією революційною новиною  Apple  завершує свою презентацію і дякує всім за увагу.

Презентація Apple: iOS 13, комп’ютер Mac Pro та «прощавай, iTunes»
theverge.com

Використано матеріали ресурсів: gazeta.ru/tech і tech.onliner.by

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті