Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
В ООН почалися слухання у справі України проти Росії

В ООН почалися слухання у справі України проти Росії

Слухання триватимуть 4 дні, протягом яких виступлять російська і українська сторони

В ООН почалися слухання у справі України проти Росії
https://news.un.org

Починаючи з 3 червня, в Міжнародному Суді ООН в Гаазі почалися слухання у справі України проти Російської Федерації. Київ звинувачує Москву в порушенні зобов'язань за Міжнародною конвенцією про фінансування тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію расової дискримінації. Росія вважає, що український позов «штучний» і що Суд не має юрисдикцію у цій справі, передає Центр новин ООН.

В ході слухань з 3 по 7 червня сторони представлять аргументи, що стосуються повноважень Суду для розгляду позовної заяви України. У ході першого раунду свої аргументи представила делегація Росії. 4 червня цього питання висловиться Україна. Потім обидві сторони 6-7 червня виступлять з контраргументами.

Наполягаючи на тому, що ця справа не підпадає під юрисдикцію Міжнародного Суду ООН, представники російської делегації заявили, що предмет спору між двома країнами за згаданими конвенціями відсутній, а Україна, за їхніми словами, «намагається задіяти механізми Суду для досягнення політичних цілей».

«Провадження у справі України проти Росії має бути припинено через відсутність юрисдикції у Суду», – заявив посол з особливих доручень Міністерства Росії Дмитро Лобач.

В РФ стверджують, що звинувачення України на адресу Росії і виникли на грунті протиріччя між двома країнами не мають відношення ні до Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму 1999 року, ні до Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 1965 року.

Російські представники вважають, що Суд не може розглядати цю справу тому, що Україна повною мірою не виконала обов'язкові процесуальні умови, проігнорувавши необхідність попереднього звернення в спеціальні Комітети ООН.

Представник РФ, виступаючи в суді, сказав, що Україна, яка звинувачує Москву в порушенні Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, сама «займається дискримінацією російськомовного населення», а заяви України про те, що Росія здійснює дискримінацію кримських татар, «нічим не обґрунтовані».

Нагадаємо, що 16 січня 2017 року Україна ініціювала провадження справи проти Росії у зв'язку з можливими порушеннями Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму від 9 грудня 1999 року і Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації від 21 грудня 1965 року. Київ попросив Суд ввести тимчасові заходи для запобігання порушенням прав людини в ході розгляду цієї справи Судом.

Слухання щодо тимчасових заходів проходили в березні 2017 року. У квітні 2017 році Суд прийшов до висновку, що є всі підстави для застосування попередніх заходів в рамках Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Разом з тим Суд відмовив Києву в проханні встановити тимчасові заходи по Конвенції про фінансування тероризму. Тоді в 2017 році судді заявили, що рішення про тимчасові заходи жодним чином не вирішує питання про юрисдикцію Суду для розгляду справи по суті.

Тимчасові заходи є свого роду тимчасовим судовою забороною. Їх мета полягає в заморожуванні розвитку ситуації до тих пір, поки Суд не винесе остаточного рішення у спорі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті