Перший закордонний візит: про що говорили Зеленський та Столтенберг

Перший закордонний візит: про що говорили Зеленський та Столтенберг

Генсек НАТО пообіцяв і надалі підтримувати Україну, а також анонсував надання країні 40 млн євро на кібербезпеку і медреабілітацію

Перший закордонний візит: про що говорили Зеленський та Столтенберг
Президент України Володимир Зеленський, генсек НАТО Єнс Столтенберг
фото www.president.gov.ua

Під час спільного брифінгу за результатами зустрічі президента України Володимира Зеленського та генерального секретаря НАТО, Єнс Столтенберг заявив, що альянс і надалі продовжуватиме допомагати Україні.

За словами Столтенберга, найближчим часом відбудеться засідання комісії «Україна – НАТО», на якому будуть обговорюватися наслідки російської агресії, в тому числі рішення Москви про видачу російських паспортів жителям окупованих територій Донбасу.

«Україна є дуже цінним партером НАТО», наголосив Столтенберг та висловив сподівання на подальшу співпрацю між сторонами. Він вчергове наголосив, що країни НАТО ніколи не визнають анексію Криму та рішуче засуджують агресію РФ в Чорноморському регіоні.

Столтенберг підкреслив, що питання вступу України до НАТО залежить тільки від неї і союзників.

«У кожної нації є суверенне право визначити свій шлях, зрозуміло, це стосується і України. Ми поважаємо і право не йти до нас, є приклади Швеції, Австрії та Фінляндії. Але також ми поважаємо держави, які прагнуть стати претендентами на вступ, з ними ми ведемо переговори про те, як і коли вони зможуть стати повноцінними членами НАТО. Критерій один: країна сама повинна хотіти членства в НАТО, і 29 союзників вирішують, коли країна готова. Жодна інша країна не має права втручатися або накладати вето на цей процес», – наголосив генсек альянсу.

Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що в перспективі Україна і НАТО зможуть перетворити наявний нині рівень співпраці в повноцінне союзництво, а також заявив, що однією з його першочергових завдань на посаді глави держави є реальна реалізація положень закону про нацбезпеку.

«Стабільна, демократична та обороноздатна Україна є невід'ємним елементом європейської безпеки. Я впевнений, що наше особливе партнерство з альянсом буде ефективно розвиватися. Я сподіваюся, що в перспективі ми зможемо трансформувати наше партнерство в повноцінне союзництво», – сказав він.

Зеленський підтвердив, що стратегічний курс України на набуття членства в НАТО є закріпленим в Конституції України і «залишається нашим незмінним зовнішньополітичним пріоритетом».

«Рух України до високих європейських стандартів життя і безпеки є вимогою українського суспільства, це є метою усіх інших реформ – підвищення рівня життя пересічного українця, викорінення корупції, а також модернізація всієї держави. Це можливо зробити тільки забезпечивши національну безпеку… Ми готові до перемовин з Росією. Ми готові виконувати Мінські домовленості, але ми маємо, в першу чергу здатні захистити себе…», – підкреслив він та додав, що «триваюча агресія Росії залишається основним викликом для євроатлантичної безпеки».

Президент висловив необхідність у запуску «нового імпульсу» у відносинах між Україною і НАТО та  визнав, що для цього Україна повинна продовжувати розпочаті реформи.

«Нам потрібні всі існуючі механізми, які допоможуть нам на цьому шляху, а також інші, які союзники будуть готові нам запропонувати. Але зараз ми повинні сфокусуватися на нашому першочерговому завданні – здійсненні внутрішніх реформ, які будуть наближати нашу країну до стандартів НАТО», – зазначив Зеленський.

Серед першочергових завдань президент назвав реформування Служби безпеки України, розвідувальних органів та оборонно-промислового комплексу, а також імплементацію закону про національну безпеку і забезпечення ефективного цивільного контролю в сфері нацбезпеки і оборони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло