Роботи для облаштування переходів на кордоні України і Польщі розпочнуться наприкінці літа
Протягом кількох місяців велася підготовка проекту і в березні цього року відбулося підписання угоди

Уже наприкінці літа – напочатку осені мають розпочатися будівельні та ремонтні роботи для інфраструктурного облаштування пунктів прикордонних переходів на кордоні України і Польщі.
Про це в коментарі кореспонденту Mind повідомив радник голови та керівник управління залучення інвестицій Львіської обласної державної адміністрації Роман Матіс.
«Найближчим часом будуть здійснюватися проектні роботи, орієнтовно до кінця літа, і як тільки будуть завершені проектні роботи і пройдуть процедури адміністративних погоджень, одразу з кінця літа – початку осені почнуться будівельні роботи по 5 напрямках. Але в цілому ідея в тому, щоб всі прикордонні переходи об’єднати інфраструктурно, щоб між ними було сполучення», – сказав Матіс.
На своїй сторинці у Facebook чиновник уточнив, що на даний момент фінансується розробка проектів, а відразу з початку осені розпочнуть роботи на дорогах: Грушів-Немирів, Яворів-Грушів, Нижанковичі-Самбір-Дрогобич-Стрий, Смільниця-Старий Самбір, Червоноград-Рава-Руська.
Згідно проекту, всі існуючі прикордонні переходи, повинні бути з’єднані між собою дорогою, та деякі з пунктів переходу будуть модернізовані і облаштовані для спільного користування українською і польською стороною. Таким чином процедура проходження українсько-польського кордону буде значно спрощена і пришвидшена.
За словами Матіса, цей проект повинен був коштувати 100 млн євро. Протягом кількох місяців велася його підготовка і в березні цього року відбулося підписання угоди. Відповідно в квітні – мало початись фінансування проекту.
На питання кореспондента Mind, чи планується фінансова участь української сторони в даному будівництві, він сказав: «В даному проекті задіяні кошти європейської, в першу чергу польської сторони, і операторами цих коштів є польська сторона. І однією з умов було те, що виконавцем цих робіт повинні бути в першу чергу польські компанії, не всіх, але більшості».
Він зазначив, що це є нормальною практикою, коли при наданні фінансування для реалізації якогось проекту країна ставить умову, що бізнес цієї країни буде брати участь в реалізації даного проекту.
Нагадаймо: у жовтні 2017 року стало відомо, що на українсько-польському кордоні відкриють 4 нових пункти пропуску.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].