Порошенко висловив занепокоєність «готовністю України скасувати економічні обмеження щодо ОРДЛО»

Порошенко висловив занепокоєність «готовністю України скасувати економічні обмеження щодо ОРДЛО»

Він наголосив, що Україна ніколи не була проти відновлення економічних зв'язків, але «в чіткій відповідності до національних інтересів» країни

Порошенко висловив занепокоєність «готовністю України скасувати економічні обмеження щодо ОРДЛО»
Петро Порошенко
фото www.president.gov.ua

Екс-президент Петро Порошенко висловив занепокоєння з приводу розгляду в Мінську можливості зняти економічну блокаду з окупованих території Донбасу. Про це він написав у Facebook.

«Занепокоєний несподіваною новиною за підсумками засідання ТКГ у Мінську про нібито готовність України в односторонньому порядку скасувати економічні обмеження щодо ОРДЛО», – написав Порошенко.

Екс-президент нагадав, що 15 березня 2017 року рішенням РНБО було призупинено економічні зв'язки з окупованими територіями як реакція на свавільне захоплення Москвою українських державних та приватних підприємств, запровадження рубльової зони та російської податкової системи.

«Що ж змінилося з того часу? З боку окупанта – нічогісінько. Виходить українська сторона стає на коліна, про що вже говорив Зеленський?, – наголосив він. – Ми ніколи не заперечували проти відновлення економічних зв'язків, але в чіткій відповідності до національних інтересів України, за умови виконання згаданого рішення РНБО, передусім, встановлення сталого і тривалого режиму припинення вогню, повернення захоплених державних і приватних підприємств їх українським власникам».

У своєму дописі він вимагає від президента Зеленського дати публічну відповідь, на якій підставі він дав такі директиви делегації України.

За словами Порошенка, «реалізація російського сценарію на Донбасі – це зрада національних інтересів нашої держави і пам`яті про тисячі українських патріотів, які загинули за свободу, суверенітет та територіальну цілісність України».

Нагадаємо: сьогодні учасники тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі домовилися про підготовку нової угоди про припинення вогню. Документ планується підписати на наступній зустрічі 19 червня.

Спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Зайдік повідомив, що на наступному засіданні Тристороння контактна група з питань урегулювання ситуації на Донбасі обговорить зняття економічної блокади з окремих районів Донецької та Луганської областей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті