У Мінську розглянуть пропозицію Кучми про зняття блокади з окремих районів Донбасу

У Мінську розглянуть пропозицію Кучми про зняття блокади з окремих районів Донбасу

Спецпредставник ОБСЄ в ТКГ вважає, що впровадження блокади в 2017 стало тим фактором, який сприяв «розриву сторін»

У Мінську розглянуть пропозицію Кучми про зняття блокади з окремих районів Донбасу
Леонід Кучма
Фото: УНІАН

Тристороння контактна група з питань урегулювання ситуації на Донбасі на наступному засіданні обговорить зняття економічної блокади з окремих районів Донецької та Луганської областей. Про це заявив спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Зайдік, передає Інтерфакс-Україна.

«Пропозиція (про зняття економічної блокади – ред.) надійшла від пана Кучми (представника України в ТКГ), і це підтримали учасники з ОРЛО і ОРДО. Це буде на розгляді в економічній підгрупі наступного разу», – сказав Зайдік журналістам у середу в Мінську.

За словами спецпредставника, зняття блокади могло б стати «великим проривом».

При цьому Зайдік зауважив, що впровадження проти ОРДЛО блокади навесні 2017 року стало тим фактором, який сприяв «розриву сторін».

Нагадаємо: сьогодні учасники тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі домовилися про підготовку нової угоди про припинення вогню. Документ планується підписати на наступній зустрічі 19 червня.

Зазначається, що це була перша зустріч контактної групи після обрання нового президента України Володимира Зеленського. Після вступу на посаду він призначив представником України в групі Леоніда Кучму, який раніше вже перебував на цій посаді в 2014-2018 роках.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті