Глава «Роснєфті» назвав нафтогазові санкції США історичним антирекордом

Глава «Роснєфті» назвав нафтогазові санкції США історичним антирекордом

Третина світових запасів рідких вуглеводнів опинились під обмеженнями через санкції США проти Ірану, Венесуели та РФ

Глава «Роснєфті» назвав нафтогазові санкції США історичним антирекордом
фото Shutterstock

Відновлення санкцій США проти Ірану, нові санкції відносно Венесуели і секторальні санкції проти російських нафтогазових компаній, привели до того, що під односторонніми обмеженнями виявилося близько третини світових запасів рідких вуглеводнів. Про це заявив головний виконавчий директор «Роснєфті» Ігор Сєчін, передає «Інтерфакс».

«Це своєрідний антирекорд, якого ніколи не було в історії світової економіки. Ні в кого не повинно бути ніяких ілюзій – санкційний тиск США на Іран та Венесуелу ставить собі за мету не що інше, як руйнування економіки цих країн і зміну їх суверенного керівництва», – вважає він.

За словами Сєчіна, за останній рік видобуток в Венесуелі скоротився майже вдвічі. Нові санкції, які США ввели з січня 2019 року, заборонивши імпорт венесуельської нафти і поставку туди нафтопродуктів приведуть до нового падіння видобутку, вважає він.

«Паралельно, з метою чинення тиску на економіку і на дестабілізацію соціальної та політичної ситуації в Ірані здійснюються додаткові дії санкційного характеру щодо цієї країни. В результаті видобуток в Ірані за останній рік знизився на 33% (до 2,6 млн барелів на добу) і до кінця наступного року може знизитися ще на 10-20% (до 2,2 млн барелів на добу)», – сказав він.

За його словами Іран та Венесуела разом з Іраком, Лівією та Нігерією забезпечують більше 10% світового видобутку.

«Нестабільність в цих країнах тисне на ринок, а різні форми тиску на тих сумлінних учасників ринку, які все-таки працюють в цих країнах, не вичерпуються адміністративними справами», – зазначив глава «Роснєфті».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло