Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Глава «Роснєфті» назвав нафтогазові санкції США історичним антирекордом

Глава «Роснєфті» назвав нафтогазові санкції США історичним антирекордом

Третина світових запасів рідких вуглеводнів опинились під обмеженнями через санкції США проти Ірану, Венесуели та РФ

Глава «Роснєфті» назвав нафтогазові санкції США історичним антирекордом
фото Shutterstock

Відновлення санкцій США проти Ірану, нові санкції відносно Венесуели і секторальні санкції проти російських нафтогазових компаній, привели до того, що під односторонніми обмеженнями виявилося близько третини світових запасів рідких вуглеводнів. Про це заявив головний виконавчий директор «Роснєфті» Ігор Сєчін, передає «Інтерфакс».

«Це своєрідний антирекорд, якого ніколи не було в історії світової економіки. Ні в кого не повинно бути ніяких ілюзій – санкційний тиск США на Іран та Венесуелу ставить собі за мету не що інше, як руйнування економіки цих країн і зміну їх суверенного керівництва», – вважає він.

За словами Сєчіна, за останній рік видобуток в Венесуелі скоротився майже вдвічі. Нові санкції, які США ввели з січня 2019 року, заборонивши імпорт венесуельської нафти і поставку туди нафтопродуктів приведуть до нового падіння видобутку, вважає він.

«Паралельно, з метою чинення тиску на економіку і на дестабілізацію соціальної та політичної ситуації в Ірані здійснюються додаткові дії санкційного характеру щодо цієї країни. В результаті видобуток в Ірані за останній рік знизився на 33% (до 2,6 млн барелів на добу) і до кінця наступного року може знизитися ще на 10-20% (до 2,2 млн барелів на добу)», – сказав він.

За його словами Іран та Венесуела разом з Іраком, Лівією та Нігерією забезпечують більше 10% світового видобутку.

«Нестабільність в цих країнах тисне на ринок, а різні форми тиску на тих сумлінних учасників ринку, які все-таки працюють в цих країнах, не вичерпуються адміністративними справами», – зазначив глава «Роснєфті».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті