Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Олег Майборода: «CLAP – стартап, який ми підтримали, – перша українська система «розумного будинку»

Олег Майборода: «CLAP – стартап, який ми підтримали, – перша українська система «розумного будинку»

Така система коштує близько $3000 на квартиру в середньому

Олег Майборода: «CLAP – стартап, який ми підтримали, – перша українська система «розумного будинку»
Генеральний директор компанії «Укрбуд Девелопмент» Олег Майборода
Фото: Тетяна Довгань/Mind

Корпорація «Укрбуд» розробляє проект, який дозволить закрити всі поточні питання мешканців квартир – від оплати квитанцій за «комуналку» до статусів виконання заявок і голосувань з поточних питань. Про це розповів генеральний директор компанії «Укрбуд Девелопмент» Олег Майборода в інтерв'ю Mind.

Він додав, що незабаром буде переформатовано керуючу компанію, в подальших планах – створити певне ком'юніті відповідальних мешканців. Крім цього, кожну квартиру «Укрбуд» вже обладнано системою «розумного будинку» CLAP за замовчуванням.

«Це стартап, який ми підтримали, – перша українська система «розумного будинку», яка працює на економію, безпеку і комфорт. Датчики охоронної сигналізації, затоплення і диму забезпечують безпеку житла, а повідомлення крім вас отримує охорона будинку, яка миттєво відреагує. За економію відповідає низка датчиків, які збирають інформацію про витрачання тепла, води, електроенергії, а координаційний центр системи вибудовує сценарії, що дозволяють заощадити до 40% на комунальних платежах. Управляти системою можна зі смартфона з будь-якої точки світу, де є інтернет. Ви знатимете все, що стосується вашого житла: хто до вас приходив, чи не вийшли ви за ліміти енергоспоживання, зможете легко оплатити автоматично сформовані квитанції та багато іншого. Та й приходити в заздалегідь охолоджену або прогріту квартиру, повертаючись, наприклад, з відрядження або з відпочинку, завжди приємно», – розповів він.

За словами Майбороди, в середньому така система коштує близько $3000 на квартиру.

«Але для клієнта ціни не ростуть, ми її встановлюємо за рахунок своєї маржі. Ця система – наша конкурентна перевага. Найближчим часом у жодного із забудовників нічого подібного за функціональністю не буде. Системи інших виробників у п'ять-сім разів дорожче, а з CLAP у нас ексклюзивний договір – у Києві вони працюють лише з «Укрбудом». Кожна наша квартира вже обладнана системою «розумного будинку» за замовчуванням», – додав він.

Детальніше в інтерв'ю MindОлег Майборода: «Ми вже купили квиток на війну. Більше не хочемо».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті