Трамп занепокоєний з приводу $120-мільярдного злиття Raytheon і United Technologies

Трамп занепокоєний з приводу $120-мільярдного злиття Raytheon і United Technologies

Президент вважає, що це може завдати удару по конкурентності на ринку

Трамп занепокоєний з приводу $120-мільярдного злиття Raytheon і United Technologies
Revenues & Profits

Президент США Дональд Трамп відреагував на оголошення компаній про намір провести злиття активів, заявивши, що така угода може призвести до зниження конкуренції.

За словами Трампа, заплановане злиття Raytheon і United Technologies, про яке було оголошено напередодні, може спричинити зниження конкуренції в військово-промисловому сегменті США.

Про це президент заявив в інтерв'ю телеканалу CNBC.

«Якщо у них є спільні товари, це може стати приводом для занепокоєння. Наскільки я знаю, частина їх продукція перетинається в окремих сегментах», – заявив глава держави.

Трамп зазначив, що в американському військово-промисловому комплексі вже були випадки, коли спільне виробництво компаній призводило до зниження конкуренції та високих цін на їх продукцію. Зокрема, він навів приклад спільного підприємства Lockheed Martin і Boeing, яке випускало винищувачі F-22.

За словами Трампа, США «перестали виробляти F-22 через їх високу ціну»:

«США відмовилися від виробництва цього винищувача, тому що його вартість була занадто високою. Я не входив до складу уряду, коли було прийнято це рішення, але, наскільки мені відомо, влада не могла домовитися про зниження ціни з Lockheed і Boeing, вони призначали ціну – і в підсумку уряд відмовився від подальшого виробництва».

Нагадаємо, United Technologies в неділю домовилася про об'єднання свого аерокосмічного бізнесу з підрядником Міноборони США Raytheon і створення нової компанії вартістю близько $121 млрд, що стане найбільшим злиттям в історії галузі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті