МЗС Ірану закликало усі країні відмовитись від долара

МЗС Ірану закликало усі країні відмовитись від долара

На думку глави міністерства, тоді США втратять «значну частину своєї економічної потужності»

МЗС Ірану закликало усі країні відмовитись від долара
глави МЗС Ірану та ФРН Джавад Заріф та Гайко Маас
фото twitter.com/JZarif

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що значна частина економічного впливу США «зникне», якщо країни по всьому світу відмовляться від долара як основної валюти для міжнародної торгівлі. Про це повідомляє The Guardian.

Під час зустрічі із своїм німецьким колегою Гайко Маасом він наголосив, що європейським країнами варто відучати себе від долара в якості основної міжнародної валюти.

«Влада Америки опирається на долар; значна частина економічної потужності США зникне, якщо країни виключать долар із своїх економічних систем»,- сказав він.

Двосторонні переговори були охарактеризовані Заріфом як «відверті», що зазвичай свідчить про те що країни не знайшли спільної мови. ФРН є наразі провідною країною в Європі, яка намагається створити спеціальний механізм (SPV) для полегшення торгівлі між Іраном та ЄС, не порушуючи американських санкцій. Тегеран неодноразово наголошував на необхідності запустити SPV, стверджуючи, що торгівля є невід’ємною частиною підтримки ядерної угоди, підписаної в 2015 році.

Маас сказав, що Німеччина та її європейські партнери «доклали максимум зусиль для виконання своїх зобов’язань», але, зіткнувшись із санкціями США проти європейських компаній, які торгують з Іраном, заявили, що не «можуть творити дива».

Маас також визнав, що економічні вигоди, які Іран сподівається отримати від цієї угоди, тепер «складніше отримати», але він закликав Іран не продовжувати скорочувати свої зобов’язання по ядерній угоді. За його словами, іранський «політичний та стратегічний інтерес полягає у підтримці цієї угоди та діалогу з Європою».

Нагадаємо: Іран з 15 травня цього року офіційно припинив виконання частини своїх зобов'язань в рамках Спільного всеосяжного плану дій. Тегеран може відновити  роботи із збагачення Ірану та припинити модернізацію реактора на важкій воді в Араці, якщо сторони-учасники угоди протягом наступних 60 днів не виконають її умови.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті