Зеленський вносить у Раду подання про звільнення Луценко

Зеленський вносить у Раду подання про звільнення Луценко

Прокурор повинен мати юридичну освіту і відповідний досвід у сфері права

Зеленський вносить у Раду подання про звільнення Луценко
Юрій Луценко
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський вносить у Верховну Раду (ВР) подання на надання згоди на звільнення генерального прокурора Юрія Луценка. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Підписано подання на звільнення генерального прокурора Луценко», – сказав заступник голови Адміністрації президента (АП) Руслан Рябошапка під час брифінгу біля АП у вівторок 11 червня.

Він відмітив, що подання про звільнення Луценка передається до парламенту.

Ініціювання звільнення генпрокурора Рябошапка пояснив наступним чином: «є юридична позиція, яка пов’язана з тим, що не дивлячись на зміни у законі про прокуратуру про те, що генеральний прокурор не повинен мати юридичної освіти, інші норми закону про прокуратуру говорять про те, що прокурором Генеральної прокуратури може бути тільки людина, яка має юридичну освіту».

Заступник голови АП підкреслив, що прокурор здійснює процесуальні функції, відповідно він повинен мати як юридичну освіту, так і відповідний досвід у сфері права.

Раніше повідомлялося, що президент призначив тимчасових голів 12 облдержадміністрацій. Серед новопризначених тимчасових чиновників є три жінки.

Також, Володимир Зеленський звільнив заступників голови СБУ Олега Фролова та Владислава Косинського,начальників керівництв СБУ у 5 областях, підписав подання на звільнення Клімкіна та звільнив керівника Державного управління справами та його заступника.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті