Один з інвесторів почне продавати криптовалюту Gram раніше за Дурова

Один з інвесторів почне продавати криптовалюту Gram раніше за Дурова

Експерти прогнозують, що в найближчі 10 років вартість одного токена зросте до $15-30

Один з інвесторів почне продавати криптовалюту Gram раніше за Дурова
фото DR

Криптобіржа Liquid з 10 липня почне торгувати токенами GRAM. Згідно з інформацією на сайті біржі, токени надасть «найбільший в Азії держатель Gram», компанія Gram Asia. Видання TechCrunch підкреслює, що Telegram не бере участі безпосередньо в угоді з продажу, і невідомо, чи знає Павло Дуров про старт продажів GRAM на криптобіржі. При цьому офіційний реліз токена відбудеться не пізніше 31 жовтня.

Скільки токенів і за якою ціною буде продавати компанія з Азії, поки що не повідомляється.

Gram Asia – новий гравець на ринку криптовалют, сайт був зареєстрований 29 травня.

CEO біржі Liquid Майк Кайяморі стверджує, що запуск продажу в липні – частина великого плану з будівництва інфраструктури TON, проекту «Telegram Open Network», який розробляється за рахунок коштів, залучених через ICO.

«Вони (команда Telegram) хотіли попрацювати з регульованою біржею, щоб подивитися, як пройде випуск, перш ніж токен вийде на ринок у жовтні», – розповів Кайяморі в інтерв'ю TechCrunch.

Як зазначає The Bell, продаж невипущених токенов Дурова буде обмежений на території деяких країн. Наприклад, купити Gram не зможуть жителі США і Японії. Куплені у Gram Asia токени будуть до релізу зберігатися в іншій криптовалюті – USDC, її підтримує одна з найбільших бірж Coinbase. В кінці жовтня, коли Gram передадуть інвесторам, покупці отримають свої маркери в рівних частках протягом чотирьох місяців.

Інвесткомпанія «Атон» оцінила Gram в $2,1-8,0 за токен. Всього великим інвесторам продано 2,89 млрд токенів. Ще 200 млн токенів залишаться у розробників, а 500 млн токенів використовуються «в якості стимулів для екосистеми». Планується, що до 2028 року загальний обсяг випуску криптовалюти досягне 5,98 млрд, а кількість монет в обігу складе 4,47 млрд.

За підрахунками аналітиків, ринкова капіталізація Gram до кінця 2028 року сягне $ 68-135 млрд, а вартість одного токена зросте до $15-30.

Пізніше видання Сointelegraph з посиланням на обізнане джерело повідомило, що намір біржі Liquid почати продаж токенов Gram 10 липня не має нічого спільного з офіційними планами Telegram. Один з інвесторів Telegram заявив, що ніхто не має права продавати токени до їх офіційного запуску відповідно до підписаної угоди. Більше того, представники популярного месенджера відзначили, що вперше чують про компанію Gram Asia.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті