В «Глобальному індексі миролюбності» Україна знаходиться між Північною Кореєю та Суданом
Першість цьогорічного рейтингу отримала Ісландія, Сирію з останнього місця посунув Афганістан

Незважаючи на всі конфлікти і насильство в світі, «Глобальний індекс миролюбності» (Global Peace Index) вперше злегка підвищився за останні п'ять років. Це випливає з доповіді лондонського Інституту економіки і світу (IEP), який щорічно оцінює ситуацію більш ніж в 160 країнах за такими критеріями, як війни, тероризм, поліцейське насильство, експорт озброєнь, згуртованість суспільства і дотримання прав людини. Про це повідомляє DW.
Засновник IEP Стів Кілелі, однак, вважає, що говорити про тенденції поки рано: багато що залежить від того, як буде розвиватися ситуація на Близькому Сході, особливо навколо Ірану. Конфлікт за участю Ірану мав би серйозні наслідки для країн регіону, пояснив він.
Найбільш миролюбним регіоном світу, за версією IEP, залишається Європа. Цьому сприяло зниження кількості терактів в минулому році, а також скорочення припливу мігрантів, наголошується в доповіді.
Перше місце в рейтингу зберегла Ісландія. Друге місце залишилося за Новою Зеландією, а третє дісталося Португалії. Німеччина опустилася на чотири позиції до 22-го місця, а США – на 128-е. З країн колишнього СРСР найкращі місця у Латвії (35-е місце), Естонії (38-е) і Литви (39-е).

Україна піднялася на дві позиції і знаходиться тепер 150-му місці між Північною Кореєю і Суданом. Білорусь поліпшила рейтинг на 4 позиції і вийшла на 97-е місце. Росія займає 154-е місце між Пакистаном і Демократичною Республікою Конго.
Сирія вперше за багато років піднялася з останнього місця на передостаннє. Тепер список миролюбних країн замикає Афганістан. Ситуація також погіршилась в Туреччині, Ємені та Нікарагуа. Вартість насильства у всьому світі Інститут економіки і світу оцінює $14,1 трлн.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].