Захворіло у світі
6,185,523
Померло у світі
372,377
Вилікувалось у світі
2,648,538
Захворіло в Україні
24,012
Померло в Україні
718
Вилікувалось в Україні
9,690
Ціни на алкоголь можуть зрости на 7,3-10,7% після ухвалення урядом – МЕРТ

Ціни на алкоголь можуть зрости на 7,3-10,7% після ухвалення урядом – МЕРТ

Проект постанови вже розроблено

Ціни на алкоголь можуть зрости на 7,3-10,7% після ухвалення урядом – МЕРТ
Фото pixabay

Після погодження з відповідними міністерствами та ухвалення урядом відповідної постанови, ціни на алкогольні напої можуть зрости на 7,3-10,7%. Про це в коментарі кореспонденту Mind повідомили в прес-службі Министерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

«Проектом постанови пропонується внести зміни у додаток до постанови Кабінету міністрів України від 30.10.2008 № 957 “Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв” (із змінами) згідно з якими передбачається підвищити розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої залежно від коду виробів згідно з УКТ ЗЕД (Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності – Mind), зокрема: на горілку та лікеро-горілчані вироби – підвищити на 10,7%; віскі, ром та джин – на 7,3%; коньяк (бренді) – на 9,1-9,5% і вина – на 7,4-10,2 відсотка», – повідомили в прес-службі МЕРТ.

Перед ухваленням на засіданні Уряду, ця постанова має пройти погодження з Міністерством аграрної політики, Міністерством фінансів. Державною фіскальною службою, Держаною регуляторною службою та Міністерством юстиції України.

При тому розробники даного документу вважають, що підвищення мінімальних  цін на алкогольні напої забезпечить приведення  їх у відповідність до норм законодавства, зокрема Податкового кодексу України, закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, а також захистить споживачів від контрафактної і сурогатної продукції, зменшить частку тіньової економіки.

Нагадаймо: 6 червня цього року стало відомо, що МЕРТ пропонує підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті