Парубій підписав закон про парламентські тимчасові слідчі комісії

Парубій підписав закон про парламентські тимчасові слідчі комісії

Законопроект зареєстрували в парламенті в листопаді 2014 року

Парубій підписав закон про парламентські тимчасові слідчі комісії
Андрій Парубій
Фото: УНІАН

Спікер українського парламенту Андрій Парубій що підписав і передав на підпис президенту Володимиру Зеленському закон про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради (№1098). Про це повідомляє Андрій Парубій на своєму акаунті у Twitter.

«Сьогодні підписав закон України №1098 «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» та передав його на підпис президенту України», – написав Парубій.

Законопроект зареєстрували в парламенті в листопаді 2014 року кілька народних депутатів, зокрема спікер Парубій.

Депутати прийняли документ у першому читанні 25 квітня 2019 року. Під час підготовки до другого читання до законопроекту надійшло понад 1600 поправок.

Законопроект покликаний законодавчо врегулювати повноваження парламенту щодо визначення статусу, порядку створення і діяльності тимчасових слідчих комісій, тимчасових спеціальних комісій і спеціальної тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування під час процедури відсторонення президента України з посади в порядку імпічменту. Підставою для ініціювання імпічменту та утворення спеціальної слідчої комісії є подання, підписане більшістю нардепів від конституційного складу парламенту, підписи яких не відкликаються.

Документ визначає правовий статус цих комісій, їхні повноваження та організаційні засади діяльності. Зокрема, законопроект встановлює порядок створення і організацію діяльності спеціальної тимчасової слідчої комісії для розслідування обставин вчинення президентом України державної зради або іншого злочину.

Верховна Рада у травні внесла ряд змін у закони, в тому числі у закон про імпічмент, що стосується тимчасових слідчих комісій.

Нагадаємо: Рада ухвалила закон що встановлює процедуру імпічменту. За проголосували 279 народних депутатів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію