Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
У планах КБ «Південне» створити в США виробництво двигунів української розробки

У планах КБ «Південне» створити в США виробництво двигунів української розробки

З огляду на загострення відносин між США та РФ, українські двигуни РД-815 можуть замінити російські РД-180

У планах КБ «Південне» створити в США виробництво двигунів української розробки
фото www.facebook.com/yuzhnoye

У ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. Янгеля» оптимістично оцінюють потенціал взаємовигідного українсько-американського співробітництва в області ракетного двигунобудування і відпрацьовують плани створення в США виробництва ракетних двигунів. Про це повідомив генеральний директор бюро Олександр Дегтярьов, передає Інтерфакс-Україна.

Оцінюючи поточний стан розпочатого України в новій геополітичній ситуації діалогу з США про перегляд наповнення двостороннього партнерства в космічній сфері, Дегтярьов зазначив: «Америка без України в космосі проживе, але це не означає, що перспектив у нас немає».

За його словами, загострення відносин між США і Росією спричинило політичну» неприйнятність російської присутності в американському космосі». В першу чергу, мова йде про російські двигуни РД-180, уточнив він, зазначивши, що ця ситуація відкриває додаткові можливості для розвитку співпраці між Україною та США в галузі ракетного двигунобудування.

«У нас є і амбіції, і досвід, щоб замінити РД-180 на РД-815» (новий український маршовий двигун тягою 250 тонн), – сказав Дегтярьов.

«Не виключаю, що РД-815 буде затребуваний», – сказав він та уточнив, що «коли вигідно, ніхто не відмовляє. У нас з'явилися додаткові можливості, і їх треба використовувати».

За словами гендиректора КБП, крім маршового РД-815, великий інтерес потенційних замовників викликає також новий український маршовий РД-870 тягою до 100 тонн.

«У наших планах – створити в США виробництво двигунів української розробки. Ми бачимо в цьому перспективи, тому що це дає багато політичних привілеїв і багато можливостей», – зазначив Дегтярьов.

ДП «КБ «Південне» – основний науковий центр України, який володіє передовими космічними технологіями, відомий в світі розробник ракетно-космічної техніки. Сьогодні КБП постачає на експорт більше 80% продукції та послуг, в числі основних партнерів – США та країни ЄС.

Згідно з раніше озвученими даними КБП, на сьогоднішній день компанією розроблено більше 30 видів рідинних ракетних двигунів (РРД), 17 з яких доведені до серійного виготовлення. Останні десять років підприємство веде розробку перспективного сімейства ЖРД перших ступенів ракет-носіїв (РН) тягою 120-250 тонн, які могли б ефективно використовуватися на американському ринку РН. Також КБП розпочаті проекти зі створення потужного маршового ракетного двигуна тягою до 500 тонн, рухових установок для модулів, які зможуть забезпечити доставку вантажів і екіпажів на Місяць і найближчі планети Сонячної системи.

У 2015 році зі своїм новим ЖРД РД-815 КБ «Південне» взяло участь в оголошеному ВВС США тендері на розробку двигунів замість російських РД-180, якими оснащуються РН Atlas-5 американської United Launch Allianсе (ULA). У зв'язку з введеними в 2014 році Конгресом США обмеженнями на ВТС з РФ з огляду на анексію Криму, США до 2019 року планують повністю відмовитися від російських РД-180. Поставки РД-181, якими оснащуються нові РН Antares для МКС, обмежені цивільним середовищем.

Наразі США прискорюють реалізацію програми створення РН Vulcan нового покоління для ВПС США. Згідно з підписаним в лютому 2016 року Пентагоном контрактом з ULA, проект повинен бути реалізований до кінця 2019 року. Американська Aerojet Rocketdyne відповідно до підписаного з Пентагоном контрактом, повинна забезпечити до кінця 2019 року розроблення нового AR1 на заміну РД-180.

У новій геополітичній ситуації Україна і США в 2015-2016 роки почали переговори про перспективи налагодження співпраці в області ракетного двигунобудування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті