Захворіло у світі
6,722,408
Померло у світі
393,916
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
25,964
Померло в Україні
762
Вилікувалось в Україні
11,372
«Газпром» пропонує «Нафтогазу» мирову угоду стосовно $2,6 млрд

«Газпром» пропонує «Нафтогазу» мирову угоду стосовно $2,6 млрд

«Нафтогаз» має принципову позицію щодо цього

«Газпром»  пропонує «Нафтогазу»  мирову угоду стосовно $2,6 млрд
фото Shutterstock

«Газпром» запропонував компанії «Нафтогаз України» укласти мирову угоду, яка дозволила б врегулювати суперечку між двома компаніями про виплати кожній із них. Про це заявив журналістам глава Міністерства енергетики Росії Олександр Новак, передає РБК.

Як відомо, у лютому 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав «Газпром» виплатити «Нафтогазу» $4,63 млрд за недопоставку газу за транзитним договором. Оскільки до цього арбітраж зобов'язав Україну виплатити «Газпрому» $2 млрд за вже поставлений газ плюс відсотки за прострочення, «Газпром» заборгував «Нафтогазу» близько $2,6 млрд, однак платити відмовився і оскаржив рішення арбітражу. Українська ж сторона почала арешти активів «Газпрому» в різних країнах.

«Рішення, прийняті Стокгольмським арбітражним судом, на нашу думку, мають суперечливий характер», – зазначив Новак. За словами міністра, «Газпром» з повним правом оскаржив їх в суді округу Свеа, однак той не встигне розглянути апеляцію до 1 січня 2020 року, тобто до закінчення терміну дії контракту на транзит російського газу через територію України в Європу.

«Тому з боку «Газпрому», запропоновано українській стороні розглянути можливість підписання мирової угоди, тобто позасудового врегулювання, яке б дозволило створити умови в тому числі для більш конструктивних взаємин в рамках наступних контрактів з 1 січня 2020 року і на поставку газу, і на його транзит», – сказав Новак.

За словами міністра, для укладення мирової угоди є вся необхідна юридична база, а її підписання могло би стати одним з найважливіших пунктів «подальшої конструктивної взаємодії з нашими українськими партнерами».

Міністр також зазначив, що «Газпром» готовий на продовження транзитного контракту на поточних умовах і міг би на 25% знизити ціну на газ для України.

Керівництво української компанії раніше вже відмовлялося від подібних пропозицій мирових угоди.

«Потрібно було домовлятися до прийняття остаточного рішення Арбітражем. Зараз вже пізно просити мирової угоди. «Газпром» за рішенням Арбітражу повинен заплатити нам $2,56 млрд плюс вже $75 млн відсотків, а також компенсувати витрати на примусове стягнення», – заявив в липні 2018 року комерційний директор «Нафтогазу»  Юрій Вітренко.

Глава української компанії Андрій Коболєв тоді ж говорив, що пропозиції про мирову угоду можуть бути розглянуті, але лише на умовах «Нафтогазу», оскільки «Газпром» програв.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті