Речниця Білого дому Сара Сандерс йде з посади

Речниця Білого дому Сара Сандерс йде з посади

Трамп вважає, що їй слід було б балотуватись на пост губернатора Арканзасу

Речниця Білого дому Сара Сандерс йде з посади
Сара Сандерс
фото Wikipedia

Прес-секретар Білого дому Сара Сандерс покине свою посаду до кінця червня. Про це у Twitter повідомив президент США Дональд Трамп.

«Після трьох з половиною років в Білому домі наша чудова Сара Сандерс повертається додому в рідний Арканзас. Вона – рідкісна високообдарована особистість. Людина – кремінь. Ми з нею пуд солі з'їли. Її робота в адміністрації гідна найвищих похвал. Сподіваюся, вона буде балотуватись в губернатори свого штату – це було б чудово! Сара, ще раз, величезне спасибі!», – написав він.

Сара Сандерс почала працювати на посаді речниці Білого дому з 21 липня 2017 року.

Після перемоги Трампа на президентських виборах, 19 січня 2017 року він призначив Сандерс заступником прес-секретаря Білого дому. 5 травня вона провела свій перший прес-брифінг у Білому домі, змінивши прес-секретаря Шона Спайсера, який відбув в Пентагон для проходження служби в резерві військово-морського флоту США. Сандерс заміняла Спайсера до 12 травня, і як раз на цей час припав скандал зі звільненням Трампом директора ФБР Джеймса Комі, в зв'язку з чим їй доводилося давати журналістам з цього приводу численні пояснення. В пресі незабаром стали з'являтися повідомлення про можливу заміну Спайсера на Сандерс.

5 червня, після того як директор з комунікацій Білого дому Майкл Дубках подав у відставку і частину його обов'язків взяв на себе Спайсер, Сандерс знову почала проводити за нього прес-брифінги. За даними журналістів, Трамп був незадоволений роботою Спайсера, яка викликала критику громадськості, в числі можливих кандидатів на його посаду фігурувало ім'я Сандерс.

27 червня під час чергового прес-брифінгу Сандерс розкритикувала журналістів і звинуватила їх в поширенні фейкових новин щодо Трампа, як стосувались втручання Росії в американські вибори.  Незважаючи на те, що вона не потрапляла у скандали як Спайсер, вона активно захищала адміністрацію Трампа від критики журналістів.

21 липня 2017 року Спайсер прямо на прес-брифінгу оголосив про те, що йде у відставку на знак незгоди з тим, що напередодні Трамп призначив фінансиста Ентоні Скарамуччі директором з комунікацій Білого дому. В інтерв'ю Fox News Спайсер сказав, що не шкодує про свій шестимісячний досвід роботи в Білому домі, зазначивши, що своєю відставкою він дав адміністрації Трампа «новий початок». Кілька годин по тому Скарамуччі разом з Сандерс на прес-брифінгу оголосили, що вона призначена на посаду прес-секретаря Білого дому замість Спайсера. Сама новопризначена Сандерс зазначила, що працювати в цій будівлі і бути голосом президента – це «одна з найбільших почестей».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті