Влада Гонконгу призупинила розгляд законопроекту про екстрадицію через масові протести

Влада Гонконгу призупинила розгляд законопроекту про екстрадицію через масові протести

Мітингувальники вимагають повного скасування законопроекту

Влада Гонконгу призупинила розгляд законопроекту про екстрадицію через масові протести
@kinlinglo

Адміністрація Гонконгу оголосила в суботу, 15 червня, що розгляд проекту закону, який дозволяє екстрадицію підозрюваних до континентального Китаю, відкладено, передає RFI. Ця заява прозвучала після оголошення про те, що в неділю в місті пройде нова масова маніфестація.

Протести в Гонконзі, викликані цим законопроектом, тривають вже кілька тижнів.

«Уряд вирішив зупинити процедуру внесення законодавчих поправок, – заявила на прес-конференції глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам, – а також відновити діалог з усіма верствами суспільства, провести роботу з роз'яснення законопроекту і вислухати різні точки зору, що існують в громадянському суспільстві».

Попри це, опозиційна організація «Громадянський фронт за права людини» попередила, що не планує скасовувати заплановану на неділю нову багатотисячну акцію протесту. Її активісти вимагають цілковитої відмови від законопроекту, який дозволить налагодити механізм видачі в материковий Китай осіб, які переховуються від правосуддя в цій автономній території з особливим адміністративним статусом.

Минулої середи розгляд проекту закону в другому читанні було відкладено після того, як десятки тисяч демонстрантів заблокували будівлю Законодавчої ради. Були зіткнення з поліцією, яка застосувала гумові кулі і сльозогінний газ. Понад 80 людей отримали поранення, 11 учасників сутичок затримані.

Багато місцевих жителів виступають проти закону про екстрадицію, вважаючи, що він підриває автономний статус Гонконгу, формулу «одна країна – дві системи» і створює загрозу демократичним свободам. Прихильники опозиції побоюються, що нововведення може поширюватися не тільки на фігурантів кримінальних і корупційних справ, а й на правозахисників, і звинувачують Пекін в посиленні втручання у внутрішні справи Гонконгу, якому була гарантована широка ступінь автономії до 2047 року.

Демонстрації, які пройшли цього тижня, стали найбільшими народними виступами з 1997 року. У протестних акціях в середу, 12 червня взяли участь сотні тисяч осіб. Як стверджують організатори демонстрацій, минулої неділі, 9 червня, на вулицю вийшов мільйон чоловік. Загалом у Гонконзі проживає 7 млн чоловік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті