РФ та Білорусь узгодили близько 90% програми інтеграції двох країн – російський міністр

РФ та Білорусь узгодили близько 90% програми інтеграції двох країн – російський міністр

Основним завданням наразі є опрацювання дорожньої карти інтеграції

РФ та Білорусь узгодили близько 90% програми інтеграції двох країн – російський міністр
Олександр Лукашенко, Владімір Путін, Дмитро Медведєв
фото kremlin.ru

Росія і Білорусь погодили близько 90% програми з поглибленої інтеграції двох країн, подальше обговорення продовжиться на рівні прем'єр-міністрів, чия зустріч запланована на 21 червня в Мінську. Про це повідомив міністр економічного розвитку РФ Максим Орєшкін, передає ТАСС

«Три тижні тому, коли прем'єр-міністр Білорусії  (Сергій Румас- ред.) приїжджав, у вступному слові в дискусії з Дмитром Анатолійовичем Медведєвим він називав цифру в 70%. Я думаю, що зараз вже можна сказати, що у нас 90% документа узгоджено. Так, є ще деталі щодо термінів, далі буде більш глибока проробка тих елементів, які є, але ми поступово рухаємося до позначки у 100%. Я думаю, розмова, який відбудеться між прем'єрами, відбудеться на наступному тижні , запланована на п'ятницю, зробить ще більший крок вперед «, – сказав Орєшкін.

Міністр підкреслив, що основним завданням є опрацювання дорожньої карти інтеграції.

«Ми ... весь наступний тиждень ... будемо дуже наполегливо працювати. Наше завдання зараз – підготувати зустріч прем'єр-міністрів. Я полечу до Мінська трохи раніше, ніж Дмитро Анатолійович (Медведєв – ред.), ми там ще раз зберемося перед їх зустріччю, ще раз пройдемося. У нас буде два документа: дорожня карта дій і якийсь концептуальний документ, який буде описувати принципи, на базі яких рух буде відбуватися», – пояснив він.

За словами міністра, ключовими питаннями інтеграції є регулювання в промисловій сфері, включаючи паливно-енергетичну, і в сільському господарстві. При цьому Орєшкін вказав, що про терміни «можна говорити тільки після узгодження їх на рівні глав урядів».

!Зараз можна говорити, що терміни стислі, мова не йде про десятиліття», – додав глава Мінекономрозвитку РФ.

Нагадаємо: у грудні 2018 року президенти РФ і Білорусії прийняли рішення про створення міжурядової робочої групи з розвитку інтеграції. Її російську частину очолив Максим Орєшкін, білоруську – Дмитро Крутий.

Нещодавно Крутий за підсумками переговорів з російським міністром повідомив, що оновлена ​​програма поглиблення інтеграції в рамках Союзної держави Росії і Білорусії, яку планується представити главам урядів двох країн, буде розрахована на період до 2022-2023 років.

Нагадаємо: на початку місяця сторони обговорювали введення спільної валюти .

Агентство Bloomberg на початку січня опублікувало матеріал, в якому розповіло, що для збереження влади Путіну треба «возз’єднатись» з Білорусією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті