Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
723,740 осіб
Померло у світі
34,018 осіб
Вилікувалось у світі
152,042 особи
Захворіло в Україні
480 осіб
Померло в Україні
11 осіб
Вилікувалось в Україні
6 осіб
Huawei прогнозує, що втратить $30 млрд через санкції США

Huawei прогнозує, що втратить $30 млрд через санкції США

В компанії не очікували, що збиток від санкцій буде настільки суттєвим

Huawei прогнозує, що втратить $30 млрд через санкції США
фото DR

Президент китайської Huawei Жень Чженфей заявив, що через американські санкції продажі компанії в 2019 і 2020 роках не будуть рости і залишаться на рівні близько $100 млрд, передає Bloomberg, на яке посилається РБК. Потенційне зростання виручки протягом цих двох років могло би скласти $30 млрд, зазначив президент.

Він заявив, що Huawei не очікувала, що збиток від санкцій буде настільки суттєвим. Говорячи про те, наскільки компанія була готова до такого розвитку подій, він провів аналогію з літаком. «Ми захистили тільки двигун і паливні баки і не змогли захистити інші частини», – сказав він.

«Ми не очікували, що США так рішуче атакують Huawei. Ми не очікували, що вони так масштабно вдарять по нашому ланцюжку поставок, блокуючи не тільки поставки комплектуючих, але й наші можливості брати участь в міжнародних організаціях. Через це наша виручка в цьому і наступному році залишиться на рівні близько $100 млрд», – сказав керівник компанії.

Менеджери Huawei прогнозують, що в 2019 році обсяг продажів смартфонів може впасти на 40-60 млн штук, повідомляють джерела Bloomberg. Для порівняння, в 2018 році компанія поставила 206 млн пристроїв (зростання склало 33,6%), майже половина пішла на закордонні ринки.

Крім того китайський виробник смартфонів може скоротити поставки флагманської моделі Honor 20. Її продажі у Франції, Великобританії та інших країнах Європи стартують 21 червня, але, якщо смартфон буде продаватися погано, Huawei може скасувати нові поставки.

Влада США вважає, що Китай через обладнання для мереж 5G, які постачає Huawei, займається шпигунством. У травні 2018 року Мінторг США вніс до списку санкцій Huawei і близько 70 пов'язаних з нею організацій, ввівши заборону на покупку технологій і обладнання у американських компаній, наприклад ОС Android, яку розробляє Google.

Пізніше влада США видала компанії тимчасову ліцензію терміном на 90 днів, яка дозволяє Huawei підтримувати існуючі мережі і пристрої і оновлювати ПЗ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію