Франція підтримає Україну в діалозі з Росією – Макрон

Франція підтримає Україну в діалозі з Росією – Макрон

Макрон обговорить з Ангелою Меркель і Путіним українське питання

Франція підтримає Україну в діалозі з Росією – Макрон
фото Офіційний сайт Президента України

Франція готова провести засідання в нормандському форматі, коли будуть зроблені певні жести, щоб підтвердити зобов'язання щодо досягнення миру на Донбасі. З такою заявою, як повідомляє УНН, виступив президент Франції Еммануель Макрон після зустрічі з українським колегою Володимиром Зеленським.

За словами французького президента, сторони хочуть відновити Мінський формат, щоб Україна повернулася до миру. Макрон заявив про готовність підтримати українського лідера в цьому прагненні.

«Стосовно ситуації на Донбасі, конфлікту, який триває вже 5 років та роздирає Європу… Ми хочемо повернутися до Мінського формату, щоб країна повернулася до миру. Я готовий підтримати вас, пане президенте, у цьому намірі. І у діалозі з Росією», – зазначив Макрон.

Французький президент наголосив, що він обговорить з канцлером ФРН Ангелою Меркель і президентом РФ Владіміром Путіним, що можна зробити для того, щоб зустріч в нормандському форматі виявилася результативною. Але, підкреслив він, перш ніж провести засідання в нормандському форматі, необхідно зробити певні кроки, які би підтвердили намір виконувати ці зобов'язання.

Коли настане момент, Франція готова провести засідання у нормандському форматі, щоб підтвердити свої зобов’язання, але до цього часу нам треба мати певні жести, певні кроки для того, щоб був підтверджений намір виконувати ці зобов’язання», – сказав він.

Президент Франції також торкнувся теми з затриманими в кінці листопада 2018 року в РФ українськими моряками. «Я хочу запевнити сім'ї полонених: ми зробимо все для того, щоб вони якомога швидше повернулися в Україну», – підкреслив Макрон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті