США і Китай відновлюють торгові переговори напередодні зустрічі Трампа і Сі Цзіньпіна на G20
Позиція Трампа дає надії на ослаблення торгової війни між двома країнами

Китай і США відновлюють торгові переговори напередодні зустрічі президента США Дональда Трампа і глави КНР Сі Цзіньпіна наступного тижня на саміті країн Великої двадцятки, передає Reuters.
Трамп оголосив, що делегації двох країн почнуть підготовку до його зустрічі з китайським лідером в рамках G20 в Осаці. Китай підтвердив інформацію про зустріч.
Чиновники Білого дому відмовилися коментувати підготовку або очікувані результати переговорів двох лідерів в Японії, проте обидві сторони підтвердили свої давні позиції. Чиновники США закликали до структурних змін в китайській економіці і в поведінці Пекіна по відношенню до американського бізнесу, а Китай закликав до діалогу замість дорогих тарифів.
Трамп не приховував того, що попри свої погрози про введення нових тарифів, хоче зустрітися з Сі в Японії.
У вівторок американський лідер високо оцінив свої відносини з лідером Китаю і з оптимізмом висловився про можливість укладення угоди.
«Думаю, у нас є шанс. Я знаю, що Китай хоче укласти угоду. Їм не подобаються тарифи, і багато компаній йдуть з Китаю, щоб уникнути тарифів», – сказав він журналістам у Білому домі.
«Я думаю, що зустріч цілком може пройти успішно, і, чесно кажучи, наші люди почнуть займатися цим із завтрашнього дня. Команди починають діяти. Тому подивимося. Китай хотів би укласти угоду. Ми хотіли б укласти угоду, але вона повинна бути вигідною для всіх», – зазначив він.
Радник Білого дому з економічних питань Ларрі Кудлоу сказав, що США будуть і надалі чинити тиск на Китай, щоб Пекін змінив свою поведінку в сфері крадіжки інтелектуальної власності та вимог, згідно з якими американські компанії повинні ділитися своїми технологіями для ведення бізнесу в Китаї.
«Ми будемо наполягати на структурних змінах. Ми хочемо домогтися структурних змін за всіма пунктами: крадіжка інтелектуальної власності, примусове передання технологій, кібератаки. Звичайно, торгові бар'єри», – сказав він журналістам в Білому домі.
Нагадаємо, понад 600 компаній звернулися до Трампа із закликом врегулювати торгову суперечку з Китаєм.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].