Понад 600 компаній закликали Трампа врегулювати торгову суперечку з Китаєм

Понад 600 компаній закликали Трампа врегулювати торгову суперечку з Китаєм

Компанії підрахували, що у американської сім'ї з чотирьох осіб витрати на покупки виростуть приблизно на $2000 на рік

Понад 600 компаній закликали Трампа врегулювати торгову суперечку з Китаєм
фото Shutterstock

Понад 600 американських фірм закликали президента США Дональда Трампа врегулювати торговельну суперечку з Китаєм. Про це повідомляє DW.

Такі компанії, як Walmart і Target, найбільші в світі рітейлери, повідомили Трампу в листі, що додаткові штрафні мита завдадуть шкоди підприємствам і споживачам в США. За їхніми підрахунками, для американської сім'ї з чотирьох осіб витрати на покупки виростуть приблизно на $2000 на рік.

У зверненні також йдеться про те, що додаткові 25%-і мита на імпорт загальним обсягом $300 млрд приведуть до скорочення до 2 млн робочих місць в США. Автори посилаються на дослідження консалтингової фірми Trade Partnership. «Ескалація торгової війни не відповідає інтересам країни, обидві сторони програють», – йдеться в посланні.

9-10 травня цього року відбулись торгові переговори між США і Китаєм. Хоча вони  і були досить продуктивними, проте залишили неврегульованими три ключових питання, через які країнам не вдалось досягти торгової угоди.

Нагадаємо: в ніч на 10 травня після провалу третього раунду переговорів між двома найбільшими економіками світу, Дональд Трамп більш ніж удвічі збільшив мита на китайський імпорт на суму $200 млрд.

Китай відреагував на запровадження штрафних мит на свої товари з боку США. Міністерство фінансів КНР оголосило про підвищення імпортних мит на низку американських товарів загальною вартістю $60 млрд.

5 червня, глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард заявила, що тарифний конфлікт між США і Китаєм призведе до уповільнення зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) обох країн і, як наслідок, до зниження темпів зростання світової економіки в цілому. За словами Лагард, ця торгова війна може в наступному році обійтися світовій економіці в 0,5 відсотка валового внутрішнього продукту, що за обсягом більше, ніж весь ВВП ПАР. «Це завдані самому собі рани, яких слід уникати», – заявила економіст.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті