Понад 600 компаній закликали Трампа врегулювати торгову суперечку з Китаєм
Компанії підрахували, що у американської сім'ї з чотирьох осіб витрати на покупки виростуть приблизно на $2000 на рік

Понад 600 американських фірм закликали президента США Дональда Трампа врегулювати торговельну суперечку з Китаєм. Про це повідомляє DW.
Такі компанії, як Walmart і Target, найбільші в світі рітейлери, повідомили Трампу в листі, що додаткові штрафні мита завдадуть шкоди підприємствам і споживачам в США. За їхніми підрахунками, для американської сім'ї з чотирьох осіб витрати на покупки виростуть приблизно на $2000 на рік.
У зверненні також йдеться про те, що додаткові 25%-і мита на імпорт загальним обсягом $300 млрд приведуть до скорочення до 2 млн робочих місць в США. Автори посилаються на дослідження консалтингової фірми Trade Partnership. «Ескалація торгової війни не відповідає інтересам країни, обидві сторони програють», – йдеться в посланні.
9-10 травня цього року відбулись торгові переговори між США і Китаєм. Хоча вони і були досить продуктивними, проте залишили неврегульованими три ключових питання, через які країнам не вдалось досягти торгової угоди.
Нагадаємо: в ніч на 10 травня після провалу третього раунду переговорів між двома найбільшими економіками світу, Дональд Трамп більш ніж удвічі збільшив мита на китайський імпорт на суму $200 млрд.
Китай відреагував на запровадження штрафних мит на свої товари з боку США. Міністерство фінансів КНР оголосило про підвищення імпортних мит на низку американських товарів загальною вартістю $60 млрд.
5 червня, глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард заявила, що тарифний конфлікт між США і Китаєм призведе до уповільнення зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) обох країн і, як наслідок, до зниження темпів зростання світової економіки в цілому. За словами Лагард, ця торгова війна може в наступному році обійтися світовій економіці в 0,5 відсотка валового внутрішнього продукту, що за обсягом більше, ніж весь ВВП ПАР. «Це завдані самому собі рани, яких слід уникати», – заявила економіст.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].