Кучма розповів, за яких умов з ОРДЛО може бути знято блокаду

Кучма розповів, за яких умов з ОРДЛО може бути знято блокаду

Представник країни в ТКГ зазначив, що цей варіант є можливим лише після повернення українських активів в українське правове поле

Кучма розповів, за яких умов з ОРДЛО може бути знято блокаду
Леонід Кучма
фото УНІАН

Рада національної безпеки і оборони може переглянути торгівельні обмеження по відношенню до ОРДЛО тільки після повернення українських активів в українське правове поле. За словами прес-секретаря Дарки Оліфер, про це заявив представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма за підсумками сьогоднішньої її роботи.

«Вся наша робота має бути дорогою з двостороннім рухом, всі процеси повинні відбуватися виключно на засадах обопільності. Тільки після повернення українських активів в українське правове поле може йтися про перегляд рішення РНБО щодо впровадження торгівельних обмежень по відношенню до ОРДЛО», – процитувала вона слова Кучми.

«Для істотного прогресу у роботі ТКГ потрібна політична воля лідерів країн Нормандської четвірки. Така зустріч могла б дати сутнісний імпульс для прогресу за всіма напрямками реалізації Мінських угод», – наголосила Оліфер.

Крім того, вона повідомила, що загострення ситуації на Донбасі, яке спостерігалося впродовж останніх днів, стоїть на заваді запровадження режиму тиші.

«Безпековій підгрупі доручено опрацювати підготовку до так званого «хлібного перемир'я». В цих умовах СММ ОБСЄ повинна отримати надійний та безпечний доступ по всій території України згідно її мандату», – зазначила вона.

В рамках засідання ТКГ українська сторона поінформувала учасників зустрічі щодо своїх подальших кроків з протимінної діяльності. Так, минулого тижня у Маріуполі було відкрито Центр розмінування ДСНС України. В умовах, коли лише на підкронтрольній Україні території Донбасу заміновано 7 000 кв км, робота такого центру є надважливою.

Гуманітарна підгрупа зосереджена на звільненні утримуваних осіб, ця робота триває. Сторони обговорили участь Міжнародного Комітету Червоного Хреста у пошуку зниклих безвісти.

Соціально-економічна підгрупа обговорила інфраструктурні питання, зокрема, забезпечення стабільного водопостачання мирних мешканців Донбасу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті