Захворіло у світі
5,813,997
Померло у світі
360,397
Вилікувалось у світі
2,418,865
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
Голова КСУ спростувала звинувачення у відвідуванні Адміністрації президента

Голова КСУ спростувала звинувачення у відвідуванні Адміністрації президента

Заяви «безвідповідальних політиків» сприймаються КСУ і його головою як тиск

Голова КСУ спростувала звинувачення у відвідуванні Адміністрації президента
Фото: УНІАН

Голова Конституційного суду України (КСУ) Наталя Шаптала спростувала звинувачення на свою адресу від народного депутата Олега Ляшка в тому, що начебто відвідувала Адміністрацію президента попри розгляд Конституційним судом справи щодо конституційності указу президента про достроковий розпуск парламенту. Відповідна заява голови КСУ опублікована на офіційному сайті суду.

«Вважаю за необхідне спростувати наклепницькі твердження О. Ляшка щодо відвідування мною особисто Адміністрації президента України та моїх зустрічей з президентом України Володимиром Зеленським», – зазначається в заяві.

У заяві КСУ сказано, що на офіційному сайті  Радикальної партії Олега Ляшка викладено відеозапис в якому він, перебуваючи в ефірі 112 каналу заявив, що мовлял, голова КСУ двічі  відвідувала адміністрацію президента попри те, що КСУ є незалежним органом. Також в цьому відео Ляшко заявив, що президентом України чиниться тиск на КСУ «щоб приховати порушення Конституції Зеленським». Ляшко звинуватив безпосередньо голову КСУ, що начебто вона бере в цьому участь.

При цьому Шаптала зазначила, що її зустріч з президентом Зеленським мала місце 20 травня 2019 року під час інавгурації Зеленького, коли  вона, як голова Конституційного Суду України, виконуючи свій конституційний обов’язок, приводила до присяги новообраного президента України. Вдруге, за словами Шапталі, вона бачила президента, коли Зеленський прийшов на засідання Коснтитуційного Суду 11 червня 2019 року як учасник конституційного провадження у цій справі, нормативний акт якого піддається конституційному контролю.

«Таким чином, заява народного депутата України О.В. Ляшка має маніпулятивний характер, не відповідає дійсності, спрямована на формування у суспільстві упередженої думки про Конституційний суд України, зокрема в контексті розгляду ним справи щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів», – зазначається в заяві голови КСУ.

На думку голови суду, «такі заяви деяких невідповідальних політиків сприймаються як тиск на голову Конституційного суду України та Конституційний суд України в цілому».

Нагадаємо, сьогодні КСУ визнав конституційним указ президента Зеленського про дострокове припинення повноважень ВР.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті