Нацкомфінпослуг затвердила вимоги до стрес-тестування страховиків

Нацкомфінпослуг затвердила вимоги до стрес-тестування страховиків

Під час стрес-тестування страховик розраховує вплив кожного ключового ризику на свій фінансовий стан

Нацкомфінпослуг затвердила вимоги до стрес-тестування страховиків
Фото: pixabay.com

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) сьогодні, 20 червня затвердила вимоги до стрес-тестування по ключовим ризикам діяльності страховика. Про це повідомляє BIN.

Згідно з прийнятим проектом розпорядження, стрес-тестування повинно бути направлено на виявлення вразливості страховика до ключових ризиків та враховувати тільки події, які є найбільш реалістичними та можуть привести до суттєвих фінансових втрат.

Під час стрес-тестування страховик розраховує вплив кожного ключового ризику на свій фінансовий стан.

Перевірці підлягають вплив на діяльність страховика інвестиційних ризиків та облігації, майнові ризики нерухомого майна, валютні ризики та андерайтингові ризики для компаній, що займаються страхуванням, іншим, ніж страхування життя, ризики росту збитковості за угодами ОСЦПВ, за угодами добровільного медичного страхування.

Для компаній зі страхування життя є ріст смертності кожної вікової категорії на 15%, зниження рівня смертності для кожної вікової категорії на 20%, ріст показників безробітних.

Окрім того, регулятор до ризиків, які можуть впливати на фінансовий стан страховика, відніс ризик дефолту контрагенту, що включає ризики неможливості страховика або будь-якого іншого боржника виконати свої обов’язки, ризики небанківської фінансової групи.

Стрес-тестування відбувається один раз на рік станом на 31 грудні відповідного року.

Нагадаємо: Нацкомфінпослуг 4 червня затвердила нові вимоги до якості активів страховиків. Нові зміни дозволять підвищити платоспроможність, ліквідність і диверсифікацію активів страховиків та знизити ризики використання страхового ринку з метою податкового арбітражу за допомогою квазі-перестрахування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію