Захворіло у світі
13,106,569
Померло у світі
573,042
Вилікувалось у світі
7,257,369
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Українська делегація буде боротися з поверненням РФ до ПАРЄ

Українська делегація буде боротися з поверненням РФ до ПАРЄ

Деякі з запропонованих членів делегації РФ знаходяться під санціями

Українська делегація буде боротися з поверненням РФ до ПАРЄ
фото www.flickr.com/photos/parliamentaryassembly

Українська делегація буде наполягати на неповерненні делегації РФ до роботи в Парламентській асамблеї Ради Європи, бо в іншому випадку відбудеться  «потокання агресору і фактична легітимізація його дій». Про це в коментарі каналу «Прямий» заявив народний депутат України, член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко.

«Те, що зараз може відбутися, це фактичне потокання агресору, це фактична якась часткова легітимізація його дій і це є абсолютно неприпустимо. Му будемо максимально ставити ці питання і боротись», – заявив Гончаренко.

Він зазначив, що ситуація дуже складна і в ПАРЄ є дуже сильна коаліція, яка виступає за повернення Росії «без можливості накладання на неї санкцій» в Парламентську Асамблею Ради Європи.

«Наші опоненти кажуть, що це необхідно задля  забезпечення діалогу. Ми ж нагадуємо, що діалог, це коли обидві сторони розмовляють одна з одною і чують одна одну, а Росія нічого не чує і не виконує  жодної резолюції ПАРЄ. Таким чином це просто здача  цінностей ПАРЄ … Якщо  ми сьогодні виграємо, то це буде кінцева, остаточна перемога, а якщо сьогодні програємо, то у нас буде можливість у вівторок – в середу виправити ситуацію. Ну, до четверга буде все зрозуміло», – зазначив член української делегації в ПАРЄ.

В разі, якщо буде ухвалене рішення про повернення російської делегації, це фактично призведе до того, «що асамблея сама в себе забере можливості і на майбутнє на якісь інші країни-порушники накладати санкції. «Тобто відбудеться таке обрізання повноважень  ПАРЄ і тоді постане питання: нащо взагалі вона потрібна і що вона взагалі може робити?»,- вважає Гончаренко.

Також він наголосив на тому,  що в списках делегації від РФ «є люди, які підпадають під санкції Європейського Союзу».

Перед ухваленням рішення про повернення чи неповернення делегації РФ, члени асамблеї мають вирішити для чого вона існує: задля захисту тих цінностей, якими є права людини, верховенство права та демократія, чи вона існує задля того, щоб  «хтось отримував зарплату і хтось мав можливість зустрітися на майданчику в Стразбурзі». «Ми вважаємо, що вона існує для того, щоб захищати цінності», – сказав Гончаренко.

Нагадаємо, як повідомляв Mind, президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Ліліан Марі Паск‘є закликала депутатів асамблеї ухвалити на початку червня необхідні для повернення російської делегації зміни у регламент.

Нагадаємо також, що сьогодні у Стразбурзі розпочнеться засідання ПАРЄ, на якому, серед, інших питань, може розглядатися питання про повернення російської делегації до складу ПАРЄ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті