Українська делегація буде боротися з поверненням РФ до ПАРЄ
Деякі з запропонованих членів делегації РФ знаходяться під санціями

Українська делегація буде наполягати на неповерненні делегації РФ до роботи в Парламентській асамблеї Ради Європи, бо в іншому випадку відбудеться «потокання агресору і фактична легітимізація його дій». Про це в коментарі каналу «Прямий» заявив народний депутат України, член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко.
«Те, що зараз може відбутися, це фактичне потокання агресору, це фактична якась часткова легітимізація його дій і це є абсолютно неприпустимо. Му будемо максимально ставити ці питання і боротись», – заявив Гончаренко.
Він зазначив, що ситуація дуже складна і в ПАРЄ є дуже сильна коаліція, яка виступає за повернення Росії «без можливості накладання на неї санкцій» в Парламентську Асамблею Ради Європи.
«Наші опоненти кажуть, що це необхідно задля забезпечення діалогу. Ми ж нагадуємо, що діалог, це коли обидві сторони розмовляють одна з одною і чують одна одну, а Росія нічого не чує і не виконує жодної резолюції ПАРЄ. Таким чином це просто здача цінностей ПАРЄ … Якщо ми сьогодні виграємо, то це буде кінцева, остаточна перемога, а якщо сьогодні програємо, то у нас буде можливість у вівторок – в середу виправити ситуацію. Ну, до четверга буде все зрозуміло», – зазначив член української делегації в ПАРЄ.
В разі, якщо буде ухвалене рішення про повернення російської делегації, це фактично призведе до того, «що асамблея сама в себе забере можливості і на майбутнє на якісь інші країни-порушники накладати санкції. «Тобто відбудеться таке обрізання повноважень ПАРЄ і тоді постане питання: нащо взагалі вона потрібна і що вона взагалі може робити?»,- вважає Гончаренко.
Також він наголосив на тому, що в списках делегації від РФ «є люди, які підпадають під санкції Європейського Союзу».
Перед ухваленням рішення про повернення чи неповернення делегації РФ, члени асамблеї мають вирішити для чого вона існує: задля захисту тих цінностей, якими є права людини, верховенство права та демократія, чи вона існує задля того, щоб «хтось отримував зарплату і хтось мав можливість зустрітися на майданчику в Стразбурзі». «Ми вважаємо, що вона існує для того, щоб захищати цінності», – сказав Гончаренко.
Нагадаємо, як повідомляв Mind, президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Ліліан Марі Паск‘є закликала депутатів асамблеї ухвалити на початку червня необхідні для повернення російської делегації зміни у регламент.
Нагадаємо також, що сьогодні у Стразбурзі розпочнеться засідання ПАРЄ, на якому, серед, інших питань, може розглядатися питання про повернення російської делегації до складу ПАРЄ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].