Стало відомо, які країни ЄС є найдорожчими та найдешевшими для життя

Стало відомо, які країни ЄС є найдорожчими та найдешевшими для життя

Перше місце продовжує утримувати Данія – рівень цін у цій країні минулого року був на 37,9% вищим, ніж в середньому по ЄС

Стало відомо, які країни ЄС є найдорожчими та найдешевшими для життя
фото pixabay.com

Німецьке Федеральне відомство статистики підрахувало, що витрати їжу, житло та комунальні послуги в 2018 році найвищими були в Данії, найдешевшою для проживання країною стала Болгарія. Про це повідомляє DW.

Найдорожчою для життя країною ЄС залишається Данія – рівень цін у цій країні минулого року був на 37,9% вищим, ніж в середньому по Євросоюзу. За нею йдуть Ірландія (на 27,3 відсотка), Люксембург (26,6), Фінляндія (22,5) та Швеція (18,5). Болгарія залишається найдешевшою країною, там жителі сплачують за товари та послуги приблизно вдвічі менше, ніж в середньому по ЄС.

Серед європейських країн за межами ЄС найвищим рівень цін був у Ісландії (на 56,1% вищий, ніж в середньому по ЄС), Швейцарії (51,9) та Норвегії (47,7). Відомство окремо відзначає, що рівень цін у Туреччині був на 56,6% нижчим, ніж в середньому по ЄС, через різке падіння курсу турецької ліри до євро.

Вартість життя в Німеччині залишається вищою, ніж в середньому по Європейському Союзу. Ціни на споживчі товари та послуги у ФРН у 2018 році були на 4,3% вищими, ніж в середньому в 28 країнах-членах ЄС.

Водночас у більшості країн, що межують з ФРН, рівень цін вищий. З сусідок Німеччини лише у Польщі та Чехії витрати на їжу, житло та комунальні послуги є нижчими.

Ці результати базуються на даних Євростату з врахуванням паритетів купівельної спроможності на основі порівняльних цін.

Нагадаємо: раніше Євростат опублікував аналіз співставної корзини продуктів, алкогольних та безалкогольних напоїв та сигарет в країнах ЄС за 2018 рік. Виявилось, що найдорожчі продукти – в Данії, алкоголь – в Фінляндії, а тютюнові вироби в Британії

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті