FATF офіційно порекомендувала криптобіржам обмінюватись інформацією про клієнтів
Організація вирішила посилити контроль над біткойн-індустрією

Міжнародна група розробки фінансових заходів по боротьбі з відмиванням грошей (FATF), в яку входять 37 країн, опублікувала фінальний список рекомендацій для запобігання відмиванню грошей і фінансуванню тероризму через криптовалюту.
Рекомендації FATF не обов'язкові для виконання, але більшість членів організації все ж прагнуть привести місцеве законодавство у відповідність з ними.
Нещодавно криптовалютні експерти вже висловлювали побоювання, що нові вимоги FATF, в разі прийняття їх більшістю країн-членів, можуть значно вплинути на індустрію. В першу чергу посилене регулювання ускладнить роботу найбільших сервісів – бірж і операторів гаманців, оскільки їм доведеться ідентифікувати навіть досить дрібні транзакції. Зараз більшість бірж не зобов'язує проходити KYC дрібних клієнтів, які роблять введення і виведення криптовалют на кілька тисяч доларів на добу.
Одним з головних нововведень в порівнянні з лютневої версією документа стало положення, яке зобов'язує операторів криптовалютних сервісів (в першу чергу, криптовалютних бірж), передавати один одному інформацію про клієнтів при здійсненні ними переказів коштів між біржами. При цьому, інформація повинна передаватися не тільки про перекази в фіатних валютах, а й про кріптовалютні транзакції.
Ухвалення цих рекомендацій регуляторами країн, в яких зареєстровані найбільші криптобіржі, сильно струсоне ринок і ускладнить роботу як бірж, так і трейдерів.
FATF дає своїм членам 12 місяців на приведення місцевих законів у відповідність з рекомендаціями, перевірка буде проведена в червні 2020 року.
FATF рекомендує країнам вимагати реєстрації іноземних операторів криптовалютних сервісів на своїй території.
«Регулюючі організації можуть вживати заходів для запобігання володіння, отримання контролю або придбання вигоди від кріптовалютних сервісів злочинними елементами або їх партнерами», – йдеться в документі.
FATF також рекомендує використання відкритих джерел інформації, включаючи моніторинг інтернету і рекламних оголошень, для ідентифікації незареєстрованих або неліцензованих сервісів.
Крім того, відтепер оператори сервісів будуть зобов'язані відстежувати і забороняти транзакції для осіб і організацій, що перебувають під міжнародними санкціями (в першу чергу, зрозуміло, американськими).
Як уже згадувалося вище, члени FATF формально не зобов'язані повністю або частково виконувати правила і рекомендації цієї групи. Але фактично країна, яка проігнорує впровадження прийняті FATF стандарти боротьби з відмиванням грошей, отримає «чорну мітку» на міжнародному ринку, що серйозно ускладнить для компаній з цієї країни, наприклад, отримання іноземних інвестицій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].