Через санкції Росія змушена припинити виробництво супутників «Глонасс»

Через санкції Росія змушена припинити виробництво супутників «Глонасс»

Причиною стали обмеження на імпорт іноземних комплектуючих

Через санкції Росія змушена припинити виробництво супутників «Глонасс»
фото Wikipedia/Jürgen Treutler

Уряд РФ може заморозити фінансування серійного виробництва супутників «Глонасс-К» через обмеження на імпорт іноземних комплектуючих і неможливості оперативно виготовити російські аналоги. Про це повідомляє «РБК» із посиланням на висновок Рахункової палати РФ на прийнятий в першому читанні проект поправок до федерального бюджету на 2019 рік.

Згідно з документом, на 12,9 млрд рублів в поточному році скорочуються бюджетні витрати в рамках федеральної цільової програми (ФЦП) «Підтримка, розвиток і використання системи «Глонасс» на 2012-2020 роки». Це пояснюється неможливістю виготовлення серійних космічних апаратів «Глонасс-К», а також створення наземного комплексу управління супутниками «Глонасс» «через обмеження на поставку електронної компонентної бази іноземного виробництва і неможливості її оперативного заміщення».

6,9 млрд рублів з урізаних коштів перейдуть «Роскосмосу», ще 6 млрд рублів – Міністерству оборони на держпрограму «Космічна діяльність Росії».

Разом з тим на 7,05 млрд рублів збільшуються витрати на інші заходи ФЦП з розвитку «Глонасс». Частина цих грошей буде направлена на формування «страхового запасу електронної компонентної бази іноземного виробництва, в тому числі для виготовлення 11 космічних апаратів Глонасс -К2».

Нагадаємо: ЄС в 2014 році заборонив експорт в Росію товарів подвійного призначення, якщо вони призначені для кінцевого військового використання. Поставки для космічної галузі були виведені з-під санкцій, але тільки якщо вони призначаються для цивільного сектора. Але «Глонасс» є системою подвійного призначення, тобто може використовуватися в тому числі у військових цілях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті