«Укртрансгаз» вигадав, як уникнути дефолту

«Укртрансгаз» вигадав, як уникнути дефолту

Замість грошей компанія запропонує газ для підземних сховищ

«Укртрансгаз» вигадав, як уникнути дефолту
фото utg.ua

Щоб уникнути дефолту за контрактами на поставку газу для виробничо-технологічних потреб, «Укртрансгаз» запропонував постачальникам паливного газу ресурс у підземних сховищах, яким контрагенти зможуть розпоряджатися на початку 2020 року. Про це розповів глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Вони (контрагенти «Укртрансгазу» – ред.) відмовляються від штрафних претензій. Вони отримують в обмін замість грошей газ у підземці, який зберігають до певної дати на початку наступного року, а потім зможуть їм розпоряджатися. Таким чином, ми закриваємо дефолт «Укртрансгазу», – розповів він.

За його словами, один із постачальників уже погодився на такі умови погашення боргу. «Укртрансгаз» очікує відповідь від інших контрагентів.

Водночас, як підкреслив глава НАК, це не вирішує питання поганого фінансового становища компанії, доведеного до цього штучно заниженими регулятором тарифами на прокачування газу і несанкціонованим відбору газу операторами газорозподільних систем (облгазами).

Нагадаємо: раніше НАК «Нафтогаз України» повідомив, що не може фінансово підтримати АТ «Укртрансгаз», який перебуває в передбанкрутному стані через накопичені перед ним багатомільярдні борги операторами газорозподільних систем (облгазів).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті