В Україні дозволять будувати парковки на дахах

В Україні дозволять будувати парковки на дахах

Їх розташовуватимуть на дахах торгівельних і торгівельно-розважальних центрів

В Україні дозволять будувати парковки на дахах
Фото: pixabay.com

Україна вирішила запозичити європейський досвід і з 1 липня запроваджує правила, які дозволять облаштовувати паркувальні майданчики на дахах будівель зі спеціальною покрівлею. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, передає Mind.

«Сьогодні у багатьох країнах Європи та світу є досить розповсюдженим розміщення парковок на покрівлях торгових центрів та інших сучасних громадських будинків. Наприклад, такі стоянки є у Польщі, Франції, Італії, Німеччині. Це дуже вигідно робити, бо часом знайти вільне місце під паркінг, особливо у великому місті, важко. Тому для розширення кількості паркомісць стали використовувати експлуатовані покрівлі громадських будівель….. Ми теж вирішили запозичувати такий іноземний досвід», – написав заступник міністра.

Він зазначив, що з цією метою можуть використовуватися лише спеціальні покрівлі, які дозволяють експлуатувати свою поверхню з зірною метою. У нових змінах  в ДБН, які почнуть діяти з  липня поточного року, за словами міністра,  буде  передбачена можливість проектування вищезазначених стоянок.

Передбачається,  що такі стоянки будуть розташовуватися на експлуатованих покрівлях громадських будівель і споруд, наприклад, торгівельних і торгівельно-розважальних центрів, адміністративних та інших споруд. Виняток становлять будівлі дитсадків, шкіл та корпусів лікарень з палатами.

При тому міністр зазначив, що для безпечного розташування такої парковки передбачено, що – автостоянки мають влаштовуватися згідно з вимогами ДБН “Планування і забудова територій” щодо дотримання протипожежних відстаней від них до прилеглої забудови, вимог правил улаштування електроустановок (ПУЕ) від брівки земляного полотна до опор ліній електропередач, телефонних ліній, антен мобільного та радіотрансляційного зв’язку тощо.  Також  автостоянки обов’язково повинні мати евакуаційні виходи.  Водночас суворо забороняється на таких стоянках розміщувати будь-які тимчасові укриття для автомобілів.

Як раніше повідомляв Mind, 1 липня набудуть чинності нові державні будівельні норми, згідно з якими, серед іншого, зміняться правила будівництва парковок і гаражів у великих містах. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло