Тереза Мей відкинула пропозицію Путіна відновити відносини з Росією

Тереза Мей відкинула пропозицію Путіна відновити відносини з Росією

Путін на це дуже розраховував, але позиція британців принципова

Тереза Мей відкинула пропозицію Путіна відновити відносини з Росією
фото kremlin.ru

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей на зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним в японській Осаці під час саміту G20 заявила, що нормалізація відносин між двома країнами є неможливою до тих пір, поки «Росія не припинить безвідповідальну і дестабілізуючу діяльність».

Також Тереза Мей підкреслила, що у британської сторони є «неспростовні докази» причетності РФ до отруєння Скрипалів у Солсбері.

«Вона сказала, що ці дії ніколи не повинні повторитися і що Британія хоче, щоб двох причетних до атак притягли до відповідальності», – сказала представник британського прем'єр-міністра.

Напередодні Путін в інтерв’ю газеті Financial Times заявив, що Великобританія може бути незадоволена теперішнім глухим кутом, у який зайшли відносини з Росією, і прагне відновити їх.

«Я думаю, що і пані Мей не могла не перейматися тим, що через ці шпигунські скандали наші відносини зайшли в тупикову ситуацію, яка заважає нам нормально розвивати наші зв'язки і підтримувати ділових людей, які створюють робочі місця, додану вартість, забезпечують доходи до податкової системи своїх країн», – сказав він.

«Мені здається, що і Росія, і Великобританія зацікавлені в повноформатному відновленні наших відносин. У будь-якому разі, я розраховую на те, що хоча б якісь перші кроки будуть зроблені», – заявив Путін.

При цьому він відмежувався від причетності до справи Скрипалів.

«Нам кажуть: ви отруїли Скрипалів. По-перше, це потрібно буде довести (…). Вся ця шпигунська метушня, вона не варта, як у нас кажуть, п'яти копійок. Або п'яти фунтів. А питання міждержавних відносин – там все вимірюється мільярдами і долями мільйонів людей», – сказав він.

Після цього інтерв’юер Лайонел Барбер зауважив:

«Деякі люди можуть сказати, що життя людське коштує більше п'яти копійок, але Ви вважаєте, пане президент...»

Путін: «Хіба хтось помер?»

Барбер: «Так. Цей чоловік, у якого була проблема з наркотиками. Він помер, після того як доторкнувся до «Новачка» на автопаркові, подумавши, що це флакончик парфумів. Одна людина загинула, і це не Скрипалі.

Путін: «Ви вважаєте, що в цьому обов'язково винна Росія, чи що? Так, людина померла, це біда, згоден. Але ми тут при чому?».

Нагадаємо, в березні 2018 року в Солсбері нервово-паралітичним препаратом «Новічок» були отруєні колишній полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його донька Юлія. Обидва були госпіталізовані і незабаром пішли на поправку. Юлію виписали в квітні, її батька – в травні. Британська влада переконана, що до інциденту причетна російська розвідка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті