Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Зеленський присвоїв звання Герой України трьом ліквідаторам аварії на ЧАЕС

Зеленський присвоїв звання Герой України трьом ліквідаторам аварії на ЧАЕС

Завдяки цим людям вдалося уникнути контакту розплавленого ядерного матеріалу з водою, внаслідок якого з високою ймовірністю міг статися повторний вибух

Зеленський присвоїв звання Герой України трьом ліквідаторам аварії на ЧАЕС
Фото: pixabay.com

Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про присвоєння звання Герой України трьом ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Про це повідомляє прес-служба президента.

Згідно з документом № 468/2019, звання Героя України присвоєно старшому інженеу-механіку реакторного цеху Чорнобильської АЕС» 1983-1989 роках Олексію Ананенку, старшому інженеру турбінного цеху атомної електростанції у 1986 році Валерю Беспалову та начальнику зміни цього ж підприємства у 1976-2005 роках Борису Баранову (посмертно).

«Усі троє, ризикуючи життям, запобігли можливому другому вибуху на ЧАЕС», – йдеться в указі.

Олексій Ананенко, Валерій Беспалов та Борис Баранов спустилися в басейн-барботер під зруйнованим реактором і відкрили запірні клапани, щоб звільнити його від води. Завдяки цьому вдалося уникнути контакту розплавленого ядерного матеріалу з водою, внаслідок якого з високою ймовірністю міг статися повторний вибух.

Всупереч міфам, що всі «Чорнобильські водолази» загинули, двоє з них – Ананенко і Беспалов, живі досі. Після аварії всі троє інженерів продовжували працювати на шахті в іншому реакторному цеху.

Баранов пропрацював на станції ще 19 років. Він помер в 2005 році у віці 64 років.

У ніч 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС на четвертому енергоблоці сталися два теплових вибухи, які повністю зруйнували реактор. Це спричинило викид колосальної кількості радіонуклідів, що стало причиною створення 30-кілометрової Зони відчудження. Аварія на ЧАЕС – найбільша техногенна аварія за історію людства.

Екс-президент Петро Порошенко 26 квітня 2018 року нагородив Олексія Ананенка, Валерія Беспалова та Бориса Баранова орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

У березні 2019 року американський канал HBO анонсував вихід п’ятисерійного серіалу про катастрофу на Чорнобильський АЕС. Після виходу першої серії критики на Rotten Tomatoes оцінили його вище, ніж «Гру престолів». Пізніше, за даними International Movie Data Base, серіал «Чорнобиль» очолив рейтинг найкращих серіалів у історії кіно. Окрім того, після виходу серіалу підвищився інтерес до ЧАЕС, тож рівень туристичних замовлень на екскурсії до Зони зріс щонайменше на 40% після виходу серіалу.

Нагадаємо: міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан в рамках свого візиту в Україну 1 червня відвідав Чорнобиль.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті