Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Через успіх серіалу «Чорнобиль» в Зону відчуження масово їдуть туристи

Через успіх серіалу «Чорнобиль» в Зону відчуження масово їдуть туристи

Кількість туристичних замовлень зросла щонайменше на 40% після виходу серіалу

Через успіх серіалу «Чорнобиль» в Зону відчуження масово їдуть туристи
HBO

Завдяки успіху американського серіалу про першу в світі радіаційну катастрофу, яка сталася на Чорнобильській АЕС, значно зросла кількість туристів, які їдуть у 30-кілометрову Чорнобильську зону відчуження, щоб побачити на власні очі станцію і покинуте місто Припʼять, передає Reuters.

Одне з турагентств, що спеціалізується на поїздках до Чорнобиля, повідомило про 40%-ве збільшення кількості замовлень з моменту початку показу серіалу телеканалу HBO в травні.

У квітні цього року виповнилося 33 роки з дня аварії на Чорнобильській АЕС, викликаної невдалим експериментом в четвертому енергоблоці, що призвело до вибуху реактора і радіоактивного забруднення величезних територій.

У серіалі HBO розповідається про наслідки аварії, про масштабну операцію з розчищення завалів і про подальше розслідування.

Одразу після аварії внаслідок променевого опромінення загинула 31 людина, пізніше ще сотні людей захворіли і померли через отримані великі дози радіації.  Десятки тисяч були змушені покинути зону ураження. За оцінками одного з білоруських досліджень, загальна кількість померлих від раку в результаті катастрофи склала 115000 чоловік, проте Всесвітня організація охорони здоров'я називає цифру в 9 000 чоловік.

Нагадаємо, кілька днів тому глава МЗС Франції відвідав Чорнобиль та обглянув новий саркофаг, встановлений над 4-м реактором.

У рецензії видання Washington Post про «Чорнобиль» зазначено, що серіал розповідає про героїзм і гідність, які боролися з брехнею радянської влади.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті