Лідери ЄС припинили вибори глави Єврокомісії

Лідери ЄС припинили вибори глави Єврокомісії

Причиною труднощів став опір Польщі, Угорщини, Словаччини і Чехії, що не підтримали компромісного кандидата Тіммерманса

Лідери ЄС припинили вибори глави Єврокомісії
фото www.flickr.com/photos/pablogeijo/

Голова Ради ЄС Дональд Туск в ніч на понеділок, 1 липня, був змушений перервати консультації щодо узгодження кандидатури нового глави Єврокомісії у зв'язку з неможливістю досягти згоди з приводу жодної із запропонованих кандидатур. Про це повідомляє DW.

Протягом ночі він провів індивідуальні консультації з кожним з 28 присутніх на позачерговому саміті ЄС в Брюсселі глав держав і урядів. Після цього рано вранці в понеділок узгодження знову продовжилося в розширеному складі.

Причиною труднощів став опір країн Вишеградської групи (Польщі, Угорщини, Словаччини і Чехії), що відкинули кандидатуру нідерландського соціал-демократа Франса Тіммерманс. Кандидатуру Тіммерманса як компромісної фігури в кінцевому підсумку схвалили канцлер Німеччини Ангела Меркель  і президент Франції Еммануель Макрон.

Джерела повідомляють, що Туск, побачивши, що Тіммерманс не набирає належної підтримки, запропонував ще три імені, в тому числі і президента Світового банку (СБ) Крісталіну Георгієву, жодне з яких, втім, не викликало масову підтримку. Раніше з числа кандидатів вибув фаворит – німецький політик Манфред Вебер кандидатуру якого підтримувала канцлер Німеччини Ангела Меркель.

На цьому саміті глав держав і урядів країн ЄС має бути не тільки визначити наступника нинішнього глави Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, але і вирішити, хто стане новим головою Європейської ради і верховним представником ЄС із зовнішньої політики і безпеки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті