Лідери ЄС припинили вибори глави Єврокомісії
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Лідери ЄС припинили вибори глави Єврокомісії

Причиною труднощів став опір Польщі, Угорщини, Словаччини і Чехії, що не підтримали компромісного кандидата Тіммерманса

Лідери ЄС припинили вибори глави Єврокомісії
фото www.flickr.com/photos/pablogeijo/

Голова Ради ЄС Дональд Туск в ніч на понеділок, 1 липня, був змушений перервати консультації щодо узгодження кандидатури нового глави Єврокомісії у зв'язку з неможливістю досягти згоди з приводу жодної із запропонованих кандидатур. Про це повідомляє DW.

Протягом ночі він провів індивідуальні консультації з кожним з 28 присутніх на позачерговому саміті ЄС в Брюсселі глав держав і урядів. Після цього рано вранці в понеділок узгодження знову продовжилося в розширеному складі.

Причиною труднощів став опір країн Вишеградської групи (Польщі, Угорщини, Словаччини і Чехії), що відкинули кандидатуру нідерландського соціал-демократа Франса Тіммерманс. Кандидатуру Тіммерманса як компромісної фігури в кінцевому підсумку схвалили канцлер Німеччини Ангела Меркель  і президент Франції Еммануель Макрон.

Джерела повідомляють, що Туск, побачивши, що Тіммерманс не набирає належної підтримки, запропонував ще три імені, в тому числі і президента Світового банку (СБ) Крісталіну Георгієву, жодне з яких, втім, не викликало масову підтримку. Раніше з числа кандидатів вибув фаворит – німецький політик Манфред Вебер кандидатуру якого підтримувала канцлер Німеччини Ангела Меркель.

На цьому саміті глав держав і урядів країн ЄС має бути не тільки визначити наступника нинішнього глави Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, але і вирішити, хто стане новим головою Європейської ради і верховним представником ЄС із зовнішньої політики і безпеки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло