Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Гра з вогнем: Трамп знову пригрозив Тегерану ймовірним ударом

Гра з вогнем: Трамп знову пригрозив Тегерану ймовірним ударом

Американський президент вчергове наголосив, що не хоче війни з Іраном, але не дозволить йому мати ядерну зброю

Гра з вогнем: Трамп знову пригрозив Тегерану ймовірним ударом
Дональд Трамп
фото twitter.com/realDonaldTrump

Президент США Дональд Трамп повідомив, що не виключає можливості нанесення удару по Ірану, хоча він раніше і скасував заплановану атаку. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на його інтерв’ю телеканалу Fox News.

Телеканал наголосив, що заяву було зроблено ще до того, як в МАГАТЕ підтвердили перевищення Іраном ліміту в 300 кг за запасами низькозбагаченого урану, передбаченого ядерної угодою. Це згодом підтвердили і в Ірані, додавши однак, що Тегеран не порушив умов СВПД, перевищивши ліміт в 300 кг.

Американський лідер заявив, що «заробив великий капітал», скасувавши ракетний удар по Ірану, який був запланований у відповідь збитий іранськими ППО американський безпілотник.

При цьому Трамп зазначив, що «якщо щось все ж має статися, то буде гірше, якщо ми цього не зробимо». «На щастя, нам не доводиться нічого робити», – додав він.

Глава Сполучених Штатів також спростував повідомлення ЗМІ про те, що, коли він скасував удар, американські літаки вже були в повітрі.

«Ми цього не робили. Я прийняв остаточне рішення не робити цього», – підкреслив Трамп.

Крім того, він повторив свою колишню заяву, що жертвами удару США по Ірану могли стати 150 осіб, і безпілотник не вартує життя такої кількості життів. Трамп додав, що США не хочуть війни з Іраном, але вони не дозволять Тегерану мати ядерну зброю.

«Ми хочемо будувати наші дороги, наші школи та інше. Але ми не можемо дозволити Ірану отримати в своє розпорядження ядерну зброю ... не можна дозволити Ірану мати ядерну зброю, не можна дозволити деяким іншим країнам мати ядерну зброю. Це занадто небезпечно», – вважає Трамп.

Після того, як в МАГАТЕ підтвердили перевищення Іраном ліміту в 300 кг за запасами низькозбагаченого урану, Трамп назвав це рішення «грою з вогнем».

«Вони знають, що роблять. Вони знають, з чим грають, що вони грають з вогнем. Так що ніякого послання у мене для Ірану немає», – сказав він.

Нагадаємо: напередодні стало відомо, що іранські запаси збагаченого урану перевищили ліміт в 300 кг, дозволений ядерної угодою 2015 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті