Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
«Опоблок» вимагає від КСУ визнати неконституційними положення закону про мову

«Опоблок» вимагає від КСУ визнати неконституційними положення закону про мову

В іншому випадку «Опоблок» планує домогтись скасування закону про мову в наступному парламенті

«Опоблок» вимагає від КСУ визнати неконституційними положення закону про мову
Олександр Долженков
Фото: УНІАН

«Опозиційний блок» вимагає від Конституційного суду визнання положень закону про захист української мови, як державної неконституційними і обіцяє, що якщо КСУ не ухвалить відповідного рішення, в наступний парламент доб’ється скасування цього закону. Про це виступаючи в парламенті заявив народний депутат з фракцій «Опозиційний блок» Олександр Долженков, передає кореспондент Mind.

«Зараз відбуваються події навколо прийнятого закону України про забезпечення функціонування української мови. Саме  міжнародна спільнота не хоче оминати зазначену подію і  зокрема Рада безпеки ООН збирається для того, щоб обговорити зазначене питання», – зазначив депутат.

За його словами «приймаючи закон України про забезпечення функціонування української мови як державної, фактично відбулася  дискримінація російської мови та інших мов національних меншин. Фактично цим законом, який  суперечить Конституції попираються та дискримінуються права російськомовних громадян», – зазначив Долженков.

Варто зазначити, що ці слова депутата викликали обурення більшості парламентарів, які здійняли галас у стінах Верховної Ради.

«Ми будемо відстоювати та стояти на сторожі інтересів російськомовних громадян  України для того, щоб надати їм можливість  спілкуватися своєю рідною мовою… Ми хочемо відновлення  того положення, яке зараз передбачено Європейською хартією регіональних мов або мов  нацменшин. Відповідний міжнародно-правовий договір  … зокрема передбачає широку культурну автономію тих територіальних громад, в яких проживає концентрована кількість тієї чи іншої національної меншини, і, зокрема, російська мова  також підпадає під дію Європейської хартії регіональних мов. Тому Опозиційний блок… закликає КСУ відкрити провадження по зазначеній справі … та визнати зазначений антидержавницький … закон таким, що суперечить Конституції», – заявив депутат ВР.

Він додав, що якщо КСУ цього не зробить, у наступному парламенті «Опозиційний блок» планує домогтися скасування закону про українську мову, що було ухвалено діючим складом парламенту.

У свою чергу голова ВР Андрій Парубій зазначив, що подання «Опозиційний блоком» звернення до КСУ з проханням визнати норми закону про мову неконституційними «це антиукраїнська дія, тому що протягом  століть в державі Україна тільки одна мова  була ущемлена – це українська мова».  

«Ми десятками років ішли до того, щоб  захистити українську мову в Україні і цим законом ми її захищаємо», – зазначив голова ВР.

Нагадаємо, як повідомляв Mind, Росія вдруге скликає засідання Ради безпеки ООН для обговорення українського мовного закону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті